науково-практична конференція"Пізнання історичної минувшини в іменах - підґрунтя освіти нації»

Більше двохсот юних науковців з усієї області завітали до Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка. Дослідників-старшокласників зібрала науково-практична конференція, присвячена пізнанню історичної минувшини Полтавщини - в іменах видатних діячів в галузі науки і техніки.
 Володимир Онищенко, ректор ПолтНТУ, президент Полтавського територіального відділення МАН
"Для того, щоб мати успіх у науковій діяльності, треба вивчати досвід видатних людей, брати його за основу, враховувати в своїх наукових дослідженнях і досягати нових вже успіхів на сьогоднішній день"

Конференція охоплює науково-природничий, історико-георграфічний, хіміко-біологічний напрями, а також - напрям філології та мистецтвознавства. Школярі висвітлювали творчі та життєві шляхи і науковців, і освітян, і винахідників, і письменників, що прославили Полтавську область.

 Євген Наконечний, учень ЗОШ №8, учасник конференції
"Моя робота присвячена Юрію Кондратюку – людині, ім'я якої носить цей університет. Складності були в даній роботі... та в принципі не було ніяких складностей! – була тільки цікавість: дізнатися щось нове, адже ім'я це досить відоме"

Дар'я Балацька, учениця Лубенської спеціалізованої школи №8
"Я не вперше беру участь у конференції – минулого року я також брала участь. Тоді я досліджувала творчий шлях Володимира Малика, а цього року – творчий шлях Ольги Хало"
"Мені допомагала моя вчителька української мови та літератури, а також сама письменниця - я зустрічалася з нею неодноразово особисто і вона дуже допомогла"

Директор Полтавської обласної Малої академії наук відзначає: цього року кількість учасників значно збільшилась - майже на 40%. Навіть довелось внести перші зміни у початковий план проведення конференції.

 Андрій Матвієнко, директор Полтавської обласної Малої академії наук учнівської молоді
"У нас, я можу сказати, така ситуація вийшла: ми хотіли в іншому – залі засідань вченої ради, але вони б там всі не помістилися, тому ми вирішили в малий актовий зал. Надіюся, що на третій рік цієї конференції нам знадобиться великий актовий зал, тому що цікавість дітей до цієї конференції, до історичної спадщини Полтавщини зростає з кожним роком"

Діти пізнають історію рідного краю, вчаться самостійно досліджувати біографії відомих діячів, проте такі конференції мають користь не лише для них, а й для наукового процесу взагалі - відзначає доцент історичних наук ПолтНТУ Надія Кочерга.

 Надія Кочерга, завідувач кафедри українознавства, культури та документознавства
"Саме такі науково-практичні конференції дозволяють, приїхавши на цю конференцію, обмінятися знайденими відкриттями, знайденими фактами, подіями, явищами – і тим самим, рухати дослідницьку краєзнавчу роботу вперед"

До речі, за результатами Всеукраїнського конкурсу МАН 2012-2013-го навчального року Полтавське територіальне відділення МАН у національному рейтингу посіло 7 місце - наголошує Володимир Онищенко - і тепер в планах - не просто зберегти цей результат, а потрапити в п’ятірку кращих.