АМК вважає подорожчання проїзду незаконним

В Антимонопольному комітеті стверджують: підстави для здорожчання вартості проїзду є, але 2,5 - це занадто багато. Своє прагнення підвищити ціни перевізники не змогли підтвердити документально. Економічного обґрунтування на папері у них немає. Та й на запит Антимонопольного комітету не надають для перевірки всі документи.

 Володимир Оніщенко- голова Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України
"На сьогоднішній день, отримавши ці 3 пакети, по 1 суб’єкту господарювання ми можемо говорити, що він більш-менш відповідає методиці, більш-менш є документи про витрати його у попередньому періоду. Але там не можна вести мову про 2,5, не можна вести мову навіть про 2 гривні."

Максимально ціна може підвищитися до 2 гривень і не більше. Однак в територіальному відділені Антимонопольного комітету говорять, що не дозволять зробити це просто так. Вони чекають відповідних документів із економічним обґрунтуванням.
Володимир Оніщенко  -голова Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України
" Без документів ми не погодимо в житті розпорядження чи рішення міськвиконкому, тому що у нас повинен лишитися пакет документів і ми чітко повинні розуміти, що є така ситуація."

В Антимонопольному комітеті міськвиконком звинувачують у бездіяльності. Адже рішенням міськвиконкому Полтавської міської ради від 30 березня 2011 року за проїзд у транспорті пасажири мали платити 1,50, окрім транспорту «Полтаваелектотранс». Як наслідок, - наголошують в АМК, полтавці віддавали свої кошти в кишеню деяких перевізників.
 Володимир Оніщенко  -голова Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України
" Порушення є безумовно. Є, як і з боку суб’єктів господарювання, так і з боку органів місцевого самоврядування, який не здійснює контроль за діями суб’єкта господарювання, які перебувають із ним у договірних відносинах."

Міськвиконком має проконтролювати та усунути недоліки у роботі перевізників протягом 10 днів- роз"яснюють в територіальному відділені Антимонопольного комітету. Та все одно через безвідповідальність міської влади полтавці майже 2 роки платять за проїзд більше, ніж потрібно, а витрачені таким чином гроші пасажирам ніхто не поверне.