відкриття навчально-виробничого центру для безхатченків та колишніх засуджених

У місті відкрили навчально-виробничий центр для бездомних людей та колишніх в’язнів. У ньому ці люди матимуть можливість отримати професійну освіту та працювати. Ідея належить представникам благодійної організації «Світло надії». Вони ж облаштовували приміщення та шукали персонал.

Максим Демченко, виконавчий директор БА «Світло надії»
«Мета - не зібрати їх разом і залишити тут, а допомогти людям навчитися працювати у колективі, опанувати нову професію, попрацювати на новому обладнанні. Ми контактуємо з роботодавцями, які забирають їх на роботу. Головна мета - інтеграція у суспільство, працевлаштування, зниження кримінальної активності.»

Благодійників підтримали закордонні партнери - об’єднання народних університетів Німеччини виділило кошти на обладнання для цехів.

Аніта Якобсоне, регіональний директор Представництва організації «Німецьке об’єднання народних університетів»
«Йде дуже гарна робота, яка стає зразком того, як шляхом освіти можна підтримати соціальні групи людей, які знаходяться у тюрмах або вийшли з них.»

Сьогодні центр може приймати до 20 осіб. Утім у майбутньому ця цифра неодмінно зросте, говорять представники «Світла надії». Вони запросять нових вчителів та співпрацюватимуть із обласним центром зайнятості, який направлятиме безробітних на профнавчання. Трудитися тут зможуть і засуджені, які відбувають покарання.

Микола Ісаєв, начальник Управління Пенітенціарної служби у Полтавській області
«Люди знатимуть, чому вони сюди прийшли. Працюватимуть, бо їх покарали, призначили їм 4 години громадських робіт. Але якщо вони захочуть, будуть приходити і працювати тут на себе, вдосконалювати свою професію.»

Поки що клієнти центру можуть навчатися на столярів, зварювальників та швачок. Окрім цього, вони матимуть змогу записатися на курси життєвих навичок.