Зустріч В.Пархоменка з освітянами області

Нині в Полтавській області живуть і працюють представники приблизно 100 національностей, а їх діти - навчаються пліч-о-пліч з українськими школярами. І саме взаємовідносини між дітьми української та етнічних спільнот, ставлення вчителів та вихователів - стали темою для обговорення між Валеріем Пархоменком та освітянами з усієї області.

Валерій Пархоменко, заступник голови ОДА - керівник апарату
"І сьогодні, коли ми говоримо, що держава, Україна стає незалежною, ми рухаємось в напрямку Європейського Союзу, ми повинні підтримати і стандарти життя, які, в першу чергу, гармонізують розвиток особистості дитини, а це, в першу чергу – толерантність взаємовідносин"

Толерантність, повага до інших та найголовніше - протидія можливим міжнаціональним та міжконфесійним конфліктам - на цьому акцентував увагу Валерій Пархоменко. Після зустрічі з викладачами та вихователями, він зустрівся з очільниками релігійних шкіл, з якими також зараз активно співпрацюють. Як розповідають вчителі районних шкіл - зараз контакти з представниками інших націй мають для українських школярів саму лише користь.

Ольга Васильченко, вчитель Женерівської школи (Зіньківський район)
"У нас у школі навчаються українці, більше немає у нас ніяких національностей, але в Зінківському районі є лемки і турки-месхатинці. Ми їх добре знаємо, поважаємо, тому у нас там дуже хороші свята відбуваються – давно не чули вже, а це останнім часом дуже гарно про це все знаємо"

Крім того, здійснюється не лише культурний обмін - розповідає заступник голови ОДА - наприклад, влітку, завдяки діяльності громадських організації, маленькі українці побували в Німеччині, а до Полтаві завітали німецькі школярі. Ті ж діти, чиї батьки давно живуть на полтавській землі, без сумніву, легко ладять зі своїми українськими товаришами - розповідають у школах.

Людмила Бережна, викладач Решетилівської гімназії імені І.Олійника (Решетилівський район)
"В нашій гімназії навчаються як представники української національності, дітки, так і представники такої національної меншини України, як вірмени. Вірмени проживають у нас в Решетилівці вже багато років, і їх діти прекрасно вписалися в наше україномовне оточення, вони шанують і поважають наші українські традиції"

Також в області діє програма підтримки інформаційної сфери і книговидання. Наприклад, зараз вже побачили світ єврейські, польські та німецькі видання.