У галереї мистецтв відкрили виставку образотворчого мистецтва українських в’язнів

Полтавський художній музей приймає виставку образотворчого мистецтва українських в’язнів. Експозиція отримала назву «Преображення Господньою любов’ю». Переважна більшість робіт - на релігійну тематику. Священнослужителі пояснюють: чимало людей, опинившись за ґратами, стають на путь істинний.

Ієрей Костянтин Пантелей, керівник відділу УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України
«Те, що людина опиняється у місцях позбавлення волі, створює умови, в яких вона ставить до себе більше буттєвих питань: «Чому я є на світі?», «Якими є мої відносини з Богом?». В якійсь мірі ми як душпастирі є помічниками у мандрівці людини до її зустрічі з Богом.»

Представники благодійної організації «Світло надії», які посприяли організації виставки, говорять: ставили за мету довести полтавцям, що засуджені нічим не відрізняються від решти людей.

Роман Дрозд, заступник виконавчого директора БА «Світло надії»
«Люди, які перебувають у місцях позбавлення волі такі самі, як інші. У них таке саме життя, такі самі відчуття, такі самі мрії. Кожен з підлітків, які малювали ці роботи, вклав туди частинку душі.»

На виставці представили 112 творів із різних тюрем України. Серед них - і картини полтавських засуджених. Зокрема, це твір вихованця Кременчуцької колонії, який наприкінці літа виграв мистецький конкурс у Києві. В обласному управлінні пенітенціарної служби зазначають: ув’язнені, які мають потяг до мистецтва, можуть вільно записуватися до творчих гуртків.

Іван Бабіюк, начальник сектору соціально-виховної та психологічної роботи обласного Управління Пенітенціарної служби України
«Ми вважаємо, що залучення до творчості засуджених сприяє тому, що людина створює роботу і відволікається від буденності життя за ґратами, від одноманітності.»

Виставка триватиме до 17 листопада, після чого вирушить у турне іншими містами країни.