круглий стіл УМСА

Підписання угоди про Асоціацію з ЄС неодмінно позначиться і на системі охорони здоров'я - запевняють провідні лікарі області. Щоб обговорити зміни, які неминуче привнесе євроінтеграція, та затвердити програму протидії ВІЛ/СНІД і туберкульозу на 4 роки, в Українській медичній стоматологічній академії для медиків, представників благодійних асоціацій та студентів провели круглий стіл.
Певні плюси від Асоціації з Євросоюзом відзначив В’ячеслав Ждан.

В’ячеслав Ждан, ректор УМСА
"Перш за все, те, що ми можемо отримати безкоштовно інформацію: які зараз найсучасніші технології боротьби з цією недугою. Це одне з головних. Друге – ми можемо отримати сьогодні самі сучасні медикаментозні засоби, які дозволяють і діагностувати цю хворобу, і, безумовно, лікувати"

Проте, Міжнародні організації, які до цього опікувалися проблемою ВІЛ/СНІД, відтепер спрямують свої зусилля в іншу площину - відзначає Віктор Лисак. Та приводу для хвилювань немає: усі, хто потребує антиретровірусної терапії, отримує усі необхідні медикаментозні препарати, і в подальшому - буде отримувати.

 Віктор Лисак, начальник Департаменту охорони здоров'я ОДА
"Це можна говорити і в рамках державної програми, і в рамках програми обласної, яка сьогодні буде завершувати свій термін – ми готуємо нову програму. А який ресурс ми сьогодні отримаємо? – я думаю, що це понад 20 мільйонів, які витрачаються на лікувальний процес"

За даними Департаменту охорони здоров'я ОДА, зараз в області півтори тисячі осіб хворіють на СНІД. Близько 3000 тисяч - перебувають під медичним наглядом у ВІЛ-диспансерах.
Крім лікування, значну увагу приділяють і діагностиці та профілактиці цього страшного захворювання. І вже є певні результати: значно знизилась кількість хворих - розповідає Віктор Лисак - а відсоток немовлят, які заразились від матері вдалось знизити з восьми до одного.