На Полтавщині підписали меморандум про співпрацю, спрямований на захист прав споживачів

До Полтави із візитом прибув голова Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів Сергій Орєхов. Мета візиту - підписання Меморандуму про співпрацю з владою Полтавщини.

Сергій Орєхов, голова Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів
«Хотілося б знайти такий формат співробітництва, який би приніс користь звичайним людям, сприяв владі, бізнесу та громадський організаціям у пошуках зважених і компромісних рішень.»

Захист інтересів звичайних покупців є одним з пріоритетних напрямків державної політики. Саме тому вивести його на належний рівень розпорядився сам голова держави Віктор Янукович, наголосив Сергій Орєхов. За його словами, на Полтавщині є проблеми у цій сфері - узяти хоча б неконтрольовані сплески цін на ринках. Приклад - подорожчання овочів на початку жовтня. Щоправда, у державі область не пасе задніх. Навпаки, за деякими показниками вона лідирує, говорять представники облдержадміністрації.

Олена Адамович, заступник голови ОДА
«Звичайно, ми не можемо контролювати якість продукції в усіх країнах світу, але наше завдання - захистити територіальну громаду від неякісних товарів. Тому з початку минулого року мільйон гривень у вигляді замінених товарів та повернутих грошових компенсацій громадяни отримали.»

За 9 місяців цього року до обласної інспекції з питань захисту прав споживачів надійшло більше 1200 звернень. На відповідність стандартам щодо систем управління якістю сертифікували понад сотню підприємств регіону.

Ліана Якимчук, в.о. начальника Інспекції з питань захисту прав споживачів у Полтавській області
«Проведено 198 планових та 82 позапланових за зверненнями споживачів перевірок, забраковано та знято з продажу товарів на суму понад 500 000 гривень за невідповідність показникам якості і безпеки, відсутністю документів.»

Підписання меморандуму має на меті покращення захисту прав споживачів в області. Зокрема, обласна влада хоче незабаром внести зміни до відповідної Програми.

Олександр Удовиченко, голова ОДА
«Після сьогоднішньої нашої зустрічі ми відпрацюємо наші подальші кроки. Я думаю, ми на сесії обласної ради вже у цьому році внесемо зміни до Програми і будемо у 2014 році виводити роботу на більш якісний рівень.»

Окрім цього, в області може відновити свою роботу координаційна рада з питань прав споживачів. Планується запровадити консультаційні пункти при крамницях та на ринках. А Сергій Орєхов запропонував керівництву Полтавщини відправити у кожний район спеціаліста з якості товарів. Чи втілять це все у життя, побачимо найближчим часом.