У Полтаві відзначили День Жовтневої революції.

7 листопада полтавці зібралися біля пам’ятника більшовицькому лідеру Володимиру Леніну, аби відсвяткувати 96 річницю Жовтневої революції. Цей день до розпаду Радянського Союзу був одним з головних у календарі - свято відзначали на державному рівні, у кожному місті збирали урочисті демонстрації.

Любов Безсмертна, полтавка
«Урочисто і радісно, с піснями, з веселощами, на найбільш позитивному рівні.»

Сьогодні в Україні дню революції приділяють не таку пильну увагу, як за радянських часів. Щоправда для багатьох свято має велике значення. Голова обласного антифашистського комітету Петро Меркулов говорить: чимало людей, які жили у Радянському Союзі, розцінюють його, як символ єдності слов’янських народів.

Петро Меркулов, голова обласного антифашистського комітету
«Ми повинні відродити це свято, щоб воно було святом для душі, для усього слов’янського народу, який відстояв нашу Батьківщину у лихі часи.»

Дехто з полтавців, які прийшли на мітинг на честь річниці, переконані: якби не було Ленінської революції, не було б України.

Євген Щеглов, полтавець
«Завдяки Леніну Донбас став українським. Була Донбаська республіка, яка входила у состав Росії. А Ленін сказав: «Я не уявляю Україну без Донбасу.»»

Нагадаємо, Жовтнева революція відбулася 7 листопада 1917 року. Тимчасовий уряд заарештували у тодішній столиці Петрограді, владу у свої руки взяли більшовики. Територія сучасної України тоді входила до складу Росії.