Погода на листопад( прогноз Полтавського центру з гідрометеорології )

Мінлива погода осені кожного дня підтверджує цю свою якість: 6 листопада у Полтавському центрі з гідрометеорології визнали найтеплішим за всю історію спостережень, наступного ж ранку Полтаву заливали холодні дощі. До речі, 7 листопада опадів випало близько половини від місячної норми. Якою ж буде погода цього місяця?
Як розповідають у гідрометцентрі, з 9 числа листопад знову порадує теплом.
"З 9 числа все ж таки температура підвищиться і денні температури будуть в межах 7-12 градусів. Для листопада це все ж таки вище норми на 3-5 градусів"

Як відзначає провідний синоптик: нині погода першої половини листопада така як більш властива для початку осені.

 Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру з гідрометеорології
"А от друга половина листопада, вона буде вже наближатися до кліматичної норми: тобто нічні температури стануть слабо від’ємними – ну, скажемо так, від 2 градусів морозу до 2 градусів тепла. А денні – будуть в межах від 3 до 8 тепла"

Прокоментували у гідрометцентрі й прогнози деяких фахівців щодо того, що прийдешня зима буде найсуворішою за останні сто років. Олена Панченко розповідає: ці прогнози зроблені іноземними спеціалістами, справедливі для Західної Європи. Такою холодною європейська зима може бути у разі впливу Південної ультраполярної повітряної маси. Проте для України ж це не матиме таких страшних наслідків.

 Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру з гідрометеорології
"Але тоді у нас зима не буде дуже холодною. У нас може бути дуже холодна зима лише при значному впливі Сибірського антициклону. От тільки тоді у нас на Полтавщині бувають морози нижчі за 20-25 градусів"

Навпаки ж, зазначають синоптики, дуже холодної зими чекати не слід: хоча вона й не буде аномально теплою, та дуже низьких температур на Полтавщині можна не боятись.