проект ЄС та Програми розвитку ООН«Місцевий розвиток орієнтований на громаду»

Спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку Організації Об’єднаних націй «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» реалізується в області з 2008 року за цей час завдяки залученню європейських коштів, коштів місцевих адміністрацій та територіальних громад було реалізовано ряд проектів спрямованих на розвиток сільських територій розповідає Володимир Марченко, заступник голова обласної ради.

 Володимир Марченко, заступник голова обласної ради
"Ці проекти дають дуже велику можливість нашим громадам вирішувати нагальні проблеми які есть на їхніх територіях, і певні соціальні заклади і питання енергозбереження."

Протягом двох років в рамках проекту ведеться співпраця і з ВУЗ - ами області, під час якої майбутніх фахівців навчають та долучать до розвитку суспільства: читають лекції та проводять практичні заняття спеціалісти Європейського Союзу.

Олександр Галич, декан факультету економіки і менеджменту ПДАА
"Два роки підряд проект організовує літню школу для студентів, як правили це південь України, де студенти мають можливість не тільки слухати проблемні лекції, вони залучують представників з закордону, які читають лекції для студентів"

Проект співпрацює з 900 громадами у всіх регіонах України, зазначає Олена Адамович, директор Департаменту економічного розвитку ОДА, за цей час на території Полтавщини втілено у життя першу фазу, 2015 року закінчується друга, проте вже сьогодні йдуть розмови про впровадження третьої.

 Олена Адамович, директор Департаменту економічного розвитку ОДА
"Ми реалізували в області вже дві фази, практично завершили другу, зараз прийнято принципове рішення комісії ЕС, що буде фінансуватись третя. "

Також під час круглого столу представники різних регіонів обмінялись досвідом отриманим під час реалізації проекту.