9 листопада - день писемності та мови

Хоча указ про відзначення «Дня української писемності та мови» був виданий листопаді 1997 року історія свята своїм корінням сягає значно далі та переплітається з відомим Нестором-Літописцем, розповідає Лариса Литвин, кандидат філологічних наук, адже дослідники вважають, що саме з Нестора і розпочалась українська писемність.

Лариса Литвин, кандидат філологічних наук
"Цей день пов’язаний з іменем Нестора-Літописця, бо за церковним календарем сьогодні свято Преподобного Нестора-Літописця і його безсмертного творіння "Повість временних літ" ,якому цього року виповнюється 900 років з часу написання. "

Також вшанували у «День української писемності та мови» одного з найвидатніших її носіїв українського кобзаря Тараса Шевченка. Так, готуючись до 200-річчя від дня народження, полтавська громада ініціювала створення полотна розміром 2на три метри, на якому будуть вишиті всі місця на Полтавщині, де побував кобзар, до речі долучитись до його створення можуть абсолютно всі, розповідає вишивальниця Зоя Коваленко.

Зоя Коваленко, вишивальниця
"Вишивали сьогодні, оце без тих, що сьогодні вишивають, ми ще перепишемо до цього часу людей які вже долучились до цього було вже 42 людини "

Як зазначають ініціатори створення полотна, після того як робота буде завершена її передадуть до одного з музеїв Полтавщини .