Нововведення в початковій освіті

Перші зміни в системі початкової освіти Україна відчула ще минулого року. Тоді першокласники почали навчатися за модернізованою програмою та підручниками, знайомилися з іноземною мовою не факультативно, а в якості обов’язкового уроку. Володимир Мирошниченко, начальник Головного управління освіти і науки Полтавської облдержадміністрації, вбачає такі зміни необхідними для кращої адаптації дітей у сучасному суспільстві.

 Володимир Мирошниченко- начальник Головного управління освіти і науки Полтавської ОДА
"Саме суспільство, життя, соціально-економічні, побутові умови впливають на розвиток дитини. Відповідно нові умови вимагають, щоб сучасна освіта підлаштовувалася під запити сьогодення."
А ось з вересня 2013, відповідно до нового державного стандарту початкової освіти, естафету змін підхоплять другокласники.
"Другому класу передбачено введення курсу "Сходинки до інформатики". Це ази вивчення комп'ютерної грамотоності, однак це зобов'язує всі школи та відділи освіти забезпечити комп'ютерами початкову школу."
У зв’язку із смертельними випадками на уроках фізичного виховання в українських школах, програма цього предмету також дещо зміниться.

"В першому класі в цьому році заняття з фізичної культури не мають оцінки. І уже на слідуючий рік, відповідно перші і другі класи початкової школи на цьому предметі не мають оцінювання. Головне,щоб дитина приймала участь у заняттях, виконувала вимоги, але не отримувала оцінку."
Процес встановлення нового державного стандарту початкової освіти розрахований на 4 роки. Втім, діти, які йдуть до першого класу- говорять в обласному управлінні освіти, вже повинні мати певні знання та навички.