розвиток паліативної та хоспісної допомоги . Нарада з Олександром Ковалем.

Згідно з визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я, паліативна допомога -метод, який покращує якість життя невиліковних пацієнтів та їхніх сімей, завдяки попередженню та послабленню його страждань шляхом ранньої ідентифікації та точної оцінки стану. Одна з її організаційних форм -хоспісна. Це широкий комплекс медико-соціальних та психотерапевтичних заходів, що надаються людині в останні 6 місяців життя. Про розвиток цієї галузі медики говорили на робочій нараді із Олександром Ковалем, заступником голови облдержадміністрації. Насамперед мова йшла про перспективи на наступні роки та підсумки того, що вже зроблено.
 Людмила Самолеліс, гол. позаштатний спеціаліст з паліативної та хоспісної медицини ДОЗ ОДА
"Відкрито 137 ліжок стаціонарних. Цього для нашої області достатньо. Але це тільки стаціонарні, ще необхідно нам 150 ліжок для тимчасового перебування цієї категорії пацієнтів."

Серед цих 137 ліжок: 20 – для психічно хворих із супутньою ВІЛ-інфекцією, СНІДом та для пацієнтів похилого віку з розумовими порушеннями і вадами пам’яті, стільки ж -для пацієнтів з невиліковними формами туберкульозу, на 10 ліжок поповнилися Миргородська центральна та Лубенська лікарні для онкохворих, 6 – для людей із СНІДом, 71 ліжко отримали пацієнти з неінфекційними невиліковними захворюваннями. Для цих категорій планують організувати виїздні хоспіси, денні стаціонари та стаціонари вихідного дня. Згадали і про відшкодування вартості ліків для гіпертоніків, що вже довгий час практикується на Полтавщині. І, як зазначив Олександр Коваль, наш досвід -успішний.
 Олександр Коваль, заст. голови ОДА
"Саме наш досвід на всю Україну розповсюджується і всі ми як приклад. По первинній допомозі, по розбудові амбулаторій тут ми також не пасемо задніх."

Крім цього, Полтавщина випередила деякі інші пілотні області стосовно обслуговування громадян сімейними лікарями. Показник області -90%. Що ж до паліативної та хоспісної допомоги, створено заклад, що допомагає вдосконалити систему.
 Віктор Лисак, нач. управління охорони здоров'я ОДА
"Створений інститут паліативної та хоспісної допомоги, який координує і напрацьовує відповідні нормативні документи, щоб можна було рухатися далі."

Нещодавно були внесені певні зміни в нормативну базу, які дозволяють пацієнтам отримати певні ліки та знеболюватися вдома. Тим більше, що в області з'явилися таблетовані засоби, які раніше були доступні лише у вигляді вакцин.