Підсумки розвитку аграрної галузі

3 з половиною тони зерна - саме стільки спромоглися зібрати полтавські селяни минулого року. Це значно менше, ніж за 2011, адже врожай підкосила негода. Щоправда, навіть з таким результатом Полтавщина - перша в Україні. За підсумками 2012-го область лідирує також за збором цукрових буряків. За збором стратегічного продукту - сої - вона друга. Заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула підкреслив - аграрії незадоволені результатами. Попри те, що Полтавщина лише шоста за кількістю орних земель, зазвичай урожай є набагато більшим. Частково впоратися з негараздами допомогла підтримка держави - з бюджету країни виділили 75 мільйонів гривень.

Володимир Замикула
заступник голови ОДА
«За рахунок пільгового оподаткування аграрного сектору аграрії зосередили на спец рахунках 1,3 мільярди гривень. Це приблизно по 1075 гривень на кожен гектар.»

За словами Володимира Замикули, область вже готова до весняних польових робіт - є запаси добрив і насіння, техніка та паливо. Роботи коштуватимуть 3 мільярди 200 мільйонів гривень. Окрім цього, заступник губернатора зупинився на результатах минулорічної програми розвитку села. Дошкільна освіта була пріоритетним напрямком - завдяки будівництву та ремонту дитсадків кількість малюків, що отримують таку освіту, зросла на 10 відсотків. Загалом минулого року у селах звели та полагодили 343 садочки. Щоправда, повністю розв’язати увесь ряд проблем, що спіткають розвиток села, не вдалося.

Володимир Замикула
заступник голови ОДА
«Зрозуміло, що 2 роки для вирішення питань, що турбують село - замало. У порівнянні з видатками на одного мешканця міста кількість грошей, що виділяють на одного мешканця села - це мізер.»

Обласна влада вже підготувала програму на поточний рік. Планується ремонт спортивних та культурних об’єктів, лікарень і зупинок. Озеленення, налагодження водопостачання та освітлення, а також ремонт доріг також входять у план робіт. На все про все влада планує витратити 142 мільйони гривень.