дитячі спортивні майданчики .

35 років простий двір на Великотирнівській щозими перетворювався на справжню спортивну арену: на хокейному майданчику проводилися і змагання, і тренування, і просто кожен бажаючий міг одягти ковзани та активно відпочити. Цілі покоління пам’ятають цю ковзанку і тренера дитячо-юнацького спортивного клубу «Промінь», що опікувався нею - Валерія Щербину.

 Наталя Коротун, мешканка Великотирнівської
"Щербина, да. Тоді був Валерій Іванович, він і заливав цей каток, він і ночував, і днював, і утром рано, і діти біля нього, і шланги тягали, і все це було: і світ тут горів, і музика грала. Тоді діти до восьми, до дев’яти граються ноччю"

Та зараз - тут лише пожухле листя, порожні пляшки та запустіння. Мешканці з болем у серці бачать, як вже три роки поспіль руйнують місце, яке вони самі ще пам’ятають з дитинства.

 Оксана Майкова, мешканка Великотирнівської
"Ее потихонечку разбирают, кому нужно, приезжают, эти доски увозят. Тут мусор, хлам и никому дела нет никакого. Очень обидно, что администрация города так относится к этому. Все-таки это дети, это наше будущее"

Традиційно тут проходили змагання, присвячені пам’яті Сергія Коротуна - загиблого героя Афганської війни, який сам колись жив у цьому дворі та любив виходити на лід із ключкою. Тепер його матері залишається лише бачити з вікна понівечений майданчик.

Наталя Коротун, мешканка Великотирнівської
"Обидно, до слез обидно. І не тільки мені, як мамі, що тут проходили соревнования в честь мого сина, а того, що люди всі піднімалися, коли йшла передвиборча компанія, то й скільки приїжджали отих, що хотіли йти в мери, і скрізь іти. Все обіцяли, все будем робити, найдем спонсорів, все будем робити! Ну і по сей день нікого немає і де їх шукать, всі повтікали"

Зараз майданчик - комунальна власність ЖЕО. Проте, як розповіли працівники житлово-експлуатаційної організації в телефонній розмові - утримання спортивних майданчиків не закладено в тарифі, і ЖЕО не має у штаті ані малярів, ні теслярів. Кошти на ремонтні роботи має виділяти міськвиконком - і без належного рішення ЖЕО не може їх розпочати.
Отримати відповідь від представників міської ради та виконавчого комітету виявилося складно - у прес-службі не відповідали на дзвінки.
Та сам колишній тренер Валерій Щербина розповідає: про цю проблему у міській раді знають вже давно. Валерій Щербина, за його словами, навіть звертався особисто до міського голови Олександра Мамая - розповідав про занепад майданчика.

Валерій Щербина, тренер дитячо-юнацького спортивного клубу «Промінь»
"А он говорит: «Я знаю, я тут играл в 80-м году, за «Половки», на призклуба «Золотая шайба». Мне так приятно стало… І він каже: «Виберете мене мером, я всі рішення відміню, восстановлю и будем работать». Мы надеялись, ждали и так ничего и не дождались"

Якщо міська влада все ж дослухається до полтавців, і прийме відповідне рішення щодо ремонту, роботи ЖЕО зможе розпочати лише навесні. Тож цієї зими мешканцям двору на Великотирнівській, напевно, доведеться кататися на ковзанах в іншому місці.