Про переваги підписання угоди з ЄС.Зустріч представників облдержадміністрації з полтавцями

Чи підтримують полтавці ідею євроінтеграції - для того, щоб дізнатися це представники облдержадміністрації регулярно зустрічаються з економістами, правознавцями, освітянами, студентами. Цей вибір непростий - зазначають керівники області - і він має бути демократичним, узгодженим з народом.

 Микола Перепелиця, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
"Нелегко живеться кожному, хто реально трудиться, через те і це додаткові зусилля. І коли не порадитися з людьми з людьми, коли люди самі не відчують, які мінуси у конкретному цивілізаційному виборі – через те й не буде сприйняття цього"

Обговорюють не лише вирішення загальних проблем, а й реформацію адвокатури і прокуратури, міліції та судової системи. Визначають перспективи розвитку міждержавних зв’язків, спрощення візового та митного контролю. І тут неможливо уникнути певних гострих кутів: адже підписання угоди про Асоціацію неодмінно вплине на стосунки з Російською Федерацією.

 Олена Адамович, заступник голови ОДА
"Тут треба вже брати на себе мужність і давати якісь особисті оцінки. То я про себе можу сказати, що я дуже щирий, відвертий, гарячий прихильник євроінтеграційних процесів"

Митний союз з Росією - те, що може запропонувати Російська Федерація, і ті умови життя, праці, захищеність населення, яка склалась історично в європейській зоні, в об’єднаній Європі, вони цивілізаційно різні

Захищеність населення - головний пріоритет держави - зазначає Олена Адамович, а саме це обіцяє Асоціація з ЄС. Проте, учасники дискусії все ж сподіваються на те, що вдасться і налагодити нові зв’язки, і зберегти старі.

 Галина Лаврик, правознавець
"Митний союз з Росією – те, що може запропонувати Російська Федерація, і ті умови життя, праці, захищеність населення, яка склалась історично в європейській зоні, в об’єднаній Європі, вони цивілізаційно різні"

Такі дискусії - також своєрідний крок до євроінтеграції, адже народні волевиявлення - і є основою демократії.