Вчетверте на Полтавщині проходить конкурс проектів розвитку територіальних громад

2 мільйони 300 тисяч гривень виділять з обласного бюджету на реалізацію проектів розвитку територіальних громад області. Серед них - будівництво та реконструкція систем водопостачання та водовідведення в населених пунктах і вуличного освітлення.

 Світлана Вовчук, заступник Лохвицького міського голови
"Ми цього року презентуємо на обласному конкурсі проект «Світле місто – світле майбутнє»: будуємо вуличне освітлення в нашому райцентрі. Було дуже мало в нас освітлено міста, а це дуже потрібна справа – в плані і благоустрою міста, і попередження злочинності, попередження ДТП"

Багато уваги приділяють енергозберігаючим технологіям, адже їх впровадження у лікарнях, школах, дитячих садках тощо забезпечує значну економію коштів.

 Євгенія Байковська, інженер-будівельник Управління освіти Лубенського виконкому міської ради
"Наша міська рада підтримує усі напрями енергозберігаючих технологій , одним з яких є в нашому випадку – це заміна зовнішніх вікон і дверей для економії тепла, раціонального використання теплоносіїв, для покращення матеріально-технічної бази наших закладів ми вирішили реалізувати саме цей проект"

До речі, ремонт та реконструкція будинків культури, шкіл та дитячих садочків - левова частка серед проектів. Користь від цього - на думку учасників конкурсу - беззаперечна.

 Людмила Оксанчук, голова Гринківської сільської ради Глобинського району
"В разі перемоги ми зможемо закінчити ремонт дитячого садка і ще відкрити додатково 25 місць – прийняти ще 25 діток додатково. І застосувавши енергозберігаючі технології зможемо зекономити кошти для громади на енергоносіях"

Загальна вартість проектів - 8,2 млн грн. Фінасують їх спільно як з обласного бюджету, так і з бюджетів учасників конкурсу - більше 4 млн, і від організацій-партнерів.
Для того, щоб проекти затвердили, необхідно дотримуватись умов конкурсу - і забезпечити додаткове фінансування спонсорів та з місцевих бюджетів.

 Іван Момот, голова обласної ради
"Якщо проекти відповідають, вони будуть прийняті. Сьогодні подані 73 проекти на загальну суму більше 8 млн грн. З них – якщо ми всі приймемо проекти, більше двох мільйонів – це кошти з обласного бюджету"

Рішенням експертної ради обласного конкурсу усі 73 проекти визнали готовими до впровадження.