засідання круглого столу представників обласних громадських рад та нацменшин

Полтавщина багатонаціональна, поліетнічна область з різноманітними цікавими культурами різних етносів. На території нашої області проживають представники більше сотні національностей, розповіли на засіданні круглого столу на тему "Роль громадськості області у міжнародних відносинах". Політика обласної ради спрамована на те, щоб атмосфера толерантності, порозуміння та злаголди панувала і надалі. Але не обходиться і без неприємних випадків.
Валерій Пархоменко, заступник голови -керівник апарату ОДА
"Коли ми говоримо сьогодні за пам'ятник Скорботної матері, де поховані євреї, дуже часто приходять сигнали, що його там варварським методом, написи на ньому. Тому звернулися, щоб не допускати в подальшому."

Правоохоронці також підтверджують думку про мирне співіснування різних національностей. Проблем глобального характеру немає, запевняють вони. А щоб не розпалювати ворожнечу, користуються видозміненою системою повідомлень.
 Юрій Сулаєв, керівник прес-центру УМВС України в Полтавській обл.
"В правоохоронних органах, зокрема у міліції, навіть у повідомленнях про зведення, ми не вказуємо національність."

Проте зараз почалася нова хвиля радикальних угрупувать, які сіють розбрат у суспільстві, намагаються розділити людей за ідеологічними уподобаннями, кольором шкіри, релігійною приналежністю. Громадська рада при облдержадміністрації намагається дати відсіч таким проявам, тим більше, що до складу цього органу також входять представники нацменшин.

Микола Перепелиця, нач. Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій ОДА
"В громадській раді представлено 100 громадських організацій, серед яких 3, які засновані за національною ознакою. Окрім того є кілька громадських організацій, які засновані за релігійною ознакою."

У підсумку засідання присутні констатували, що у громадян потрібно виховувати толерантність, навчити шануванню надбання інших народів і прагненню належати демократичному співтовариству.