У Полтавському університеті економіки і торгівлі відзначили Міжнародний день студента

Полтавський університет економіки і торгівлі відзначив день студента. Для колективу вишу і тих, хто тут навчається, це не лише свято, але й своєрідне випробування. Цього дня студенти обіймають посади керівників та педагогів.

Ольга Карпенко, проректор з наукової роботи та міжнародних звізків ПУЕТ
«Це студенти, які самі хочуть бути керівниками, при цьому не обираючи фах «менеджмент». Вони вчаться за різними спеціальностями, а це розвиває їхні навички спілкування на рівні виконання професійних обов’язків у всіх процесах, за якими ми організовуємо діяльність в університеті.»

Студент першого курсу Віталій спробував себе у ролі проректора з наукової роботи та міжнародних зв’язків.

Віталій Катунін, в.о. проректора з наукової роботи та міжнародних звізків ПУЕТ
«Я познайомився з великою кількістю людей, які мають відповідати за викоання наукових робіт та висвітлення їх на міжнародному та всеукраїнському рівнях.»

А голова студентської ради ПУЕТ Святослав Заворотній зайняв крісло ректора Олексія Нестулі. Хлопець готувався до цього цілий рік. Говорить: довелося вирішити низку вельми серйозних питань. Серед них покращення умов у гуртожитках навчального закладу і працевлаштування випускників. За словами Святослава, традицію обміну посадами запозичили у азербайджанських колег, які працюють у слов’янському університеті у Баку.

Святослав Заворотній, в.о. ректора ПУЕТ
«У них ця практика є доволі поширеною. Нещодавно наші студенти повернулися з Бакинського слов’янського університету, де перебували за програмою обміну. У них день студента відзначають цілий тиждень, і на такий самий проміжок часу студенти та керівники міняються ролями.»

До речі, саме азербайджанці організували до Дня студента круглий стіл, запросивши на нього іноземців, які отримують освіту у виші. Молоді люди з Азербайджану, Нігерії, Ірану, Туркменістану та, звичайно, України, обговорювали особливості міжнародних стосунків та розповідали про традиції своїх народів.

Яшар Алхасов, доктор філософії, директор Азербайджанського культурно-освітнього центру ПУЕТ
«Міжнародний день студента - це ніби день солідарності всіх країн. Людям притаманне відчуття соборності, а серед молоді воно особливо виражене. Ось чому вони відзначають цей день тут.»

Одним з найяскравіших моментів дня став танцювальний флеш-моб, який підготували дівчата. Їхній запал підтримали й іноземні студенти, які виконали пристрастний народний танок.