Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху

За 10 місяців року на Полтавщині відбулося 928 дорожньо-транспортних пригод, які забрали життя більше 150 людей, а більше тисячі - отримали травми. Щоб зменшити цю сумну статистику інспектори Дорожньо-патрульної служби на Полтавщині роздають водіям інформаційні листівки.

 Олег Бродський, командир Полтавського взводу ДПС
"Підготовлені відповідні листівки, проводиться відповідна профілактична робота, а також деяк цільові заходи. Також на водіїв-правопорушників, яких виявляємо, складаються адміністративні протоколи, і які притягуються до адміністративної відповідальності"

Серед найбчастіших причин ДТП - недотримання дистанції, порушення правил самими пішоходами та водіння у нетверезому стані, а найчастіше - через перевищення швидкості.
Для контролю інспектори несуть службу у місцях, де найчастіше відбуваються ДТП.

 Олександр Приходько, інспектор Полтавського взводу ДПС
"За допомогою приладу ми вимірюємо порушення швидкісного режиму в населених пунктах – це лазерний вимірювач швидкості. Якщо порушник перевищив допустиму швидкість в населеному пункті, він автоматично фіксує, і швидкість появляється на таблоіді даного прибора"

Штрафи, які виписують водіям за перевищення: від 255 гривень до 510 гривень.
Як розповідають інспектори, свої порушення водії зазвичай поясняють так: поспішали або непомітили знак.

Валентин, порушник
"Поспішав. На майбутнє – буду уважнішим"

І хоча скласти протокол та сплатити штраф можна прямо на узбіччі - все ж це потребує немало часу. І водії, що так поспішали - вважають у Дорожньо-патрульній службі - навряд чи встигнуть. Тож краще - дотримуватись правил дорожнього руху і не заважати іншим.

 Віталій, водій
"Порушники дуже часто заважають. По цьому поводу, я считаю, що дуже потрібні такі заходи: вони, думаю, будуть більш чемні (водії) і будуть звертати увагу на дорозі"

Інспектори нагадують і про небезпечні для водіїв та пішоходів сезонні явища: постійні дощі, тумани та снігопади і закликають до більшої пильності. І головне, на чому наголошують у взводах ДПС: у тверезих водіїв янголи-охоронці - надійніші.