Полтаві наприкінці грудня загрожує епідемія грипу - застерігають медики

У санітарно-епідеміологічній службі попереджають: наприкінці грудня-початку січня на Полтавщині очікують підйом захворюваності на грип.
 Станіслав Руденко, начальник Полтавського міськрайонного Управління Головного управління Дерсансепідлужби Полтавської області
"Всесвітньою організацією охорони здоров'я прогнозується сумісна циркуляція трьох вірусів грипу: це вірус А – Вікторія, вірус В – Каліфорнія і вірус С – Масачусетс. Всі ці штами увійшли в штат актуальних вакцин проти грипу"

Зараз в аптеках міста вже в наявності такі вакцини, як Ваксігрип, Флюарикс та Інфлувак. Одна вакцина захищає одразу від усіх трьох штамів - зазначає Станіслав Руденко - а також значно полегшує перенесення гострих респіраторних вірусних інфекцій. Коштує 60-80 гривень, що значно дешевше ймовірного лікування.
Станіслав Руденко, начальник Полтавського міськрайонного Управління Головного управління Дерсансепідлужби Полтавської області
"На даний час, згідно інформації лікувально-профілактичних закладів, в нас по місту щеплено 561 особа і 255 медичних працівників"

За минулий тиждень за медичною допомогою звернулось близько 1400 осіб, з них 766 0 діти. 45 людей госпіталізовані в стаціонари, більшість із них - 33 особи - це діти. І хоча місто має необхідну госпітальну базу у разі виникнення епідемії, в епідеміологічній службі радять - все ж попередити хворобу.
Щеплення рекомендують проводити за 1-2 місяці до очікуваного підйому захворюваності, то ж зараз - вже самий час потурбуватися про своє здоров’я