круглий стіл "Європейська модель успіху: дуальна система освіти та соціальне партнерство".

Євроінтеграційні процеси зараз обговорюються усюди: і в залах засідань адміністрацій та університетів, і в студентських їдальнях, в парках, в автобусах. Щоб поділитися знаннями та думками в обласному молодіжному центрі провели круглий стіл «Європейська модель успіху: дуальна система та соціальне партнерство».

 Олесь Лучний, голова студради електромеханічного факультету ПолтНТУ
"Щодо настроїв студентства в плані євроінтеграції та вступу до Європейського Союзу, більшість студентів вважають, що це досить потрібна річ, але, на жаль, вони не розуміють, що саме – тому що для них Європейський Союз – це щось таке незрозуміле і далеке, тому вони ще не розуміють, що їм потрібно робити для цього, які їхні повинні бути дії"

Одне з нововведень, яке планують впровадити в життя - дуальна система освіти. Це поєднання навчання з виробничою діяльністю - можливе завдяки співпраці навчальних закладів та підприємств. Це розповсюджена у Європі практика, і там вона вже довела свою ефективність - впевнений Голова ради підприємців Полтави.

 Юрій Левченко, голова ради підприємців Полтави
"Те договора, которые мы подпишем с Евросоюзом – это ж не Бог какие договора, это ж мы не станем сразу страной Польшей – по взаимоотношению к Германии, к Евросоюзу. Это еще начало пути. Но на том пути, на который мы становимся сегодня и завтра уже будем, мы можем свободно работать с германской Академией экономики"

Підписання угоди з Євросоюзом, на думку учасників круглого столу, також значно спростить і проходження стажування полтавських студентів за кордоном.


"Позитив в тому, що сам був безпосередньо, перебував як в Німеччині, так і в Польщі з робочими візитами. Ми дивилися, по різним програмам перебували там безпосередньо. Якщо ми були в Польщі, то ми навіть підписали угоду про співпрацю, в рамках якої ми можемо обмінюватися стажуваннями"

Обговорили застосування прогресивних освітніх практик. Учасники круглого столу висловили й свої думки щодо євроінтеграції.

 Євген Федірець, учасник круглого столу
"Є кілька думок, але основна теза тих людей, які бачили Євросоюз, вони говорять: так, нам буде спочатку складно, так, але ми будемо за щось платити і ми будемо розуміти, що ми отримаємо зрештою – і ми будемо бачити, за що ми платимо. Є звичайно думка скептична, що Євросоюз використає нас, як сировинну базу – це також можливо"

Такі кардинальні зміни не будуть простими - впевнений директор молодіжного центру.Проте той, хто готовий багато і плідно працювати, неодмінно відчує усі переваги від цієї угоди.