захистити тепло своїх осель

Біля будинку №2 на вулиці Кондратенка ще зранку - неабиякі пристрасті: працівники товариства «Полтавагаз» намагалися провести відключення газопостачання - у зв’язку з тим, що головки димоходів знаходяться в аварійному стані, і тому - становлять загрозу.
 Володимир Карпець, мастер ПАТ «Полтавагаз»
"Газопостачання должно быть прекращено в связи с такими нарушениями. Из-за чего – потому что кирпич может упасть в середину дымохода, угарный газ может пойти в квартиру и произойти может несчастный случай"

Проте, оголошення із попередженням про відключення з’явилося на стіні будинку у п’ятницю - напередодні вихідних. Тому вплинути на цю ситуацію, як стверджують мешканці, вони просто не могли.

 Микола Мігєдєй, мешканець будинку
"Они это делают очень спонтанно, очень быстро. Заявление вешалось в пятницу – и это вот по дням, на понедельник, вторник и так далее. Просто у нас не было времени физически!»"

Як розповідають працівники «Полтавагазу», відповідні акти щодо необхідності ремонту оголовків відправили до ЖЕО ще у березні. У ЖЕО ж стверджують: до переліку послуг ця - не входить. І заяву від обурених мешканців вони направили до Головного управління житлово-комунального господарства. Там відповідають: поки що не отримали. Та додають: у бюджеті Управління коштів на підготовку до осінньо-зимового періоду та проведення відповідних ремонтних робіт не передбачено, і виділяти їх має міська рада.
Такого «свавілля», як визначили для себе мешканці, не можна допускати - адже їх попередили невчасно, та й наслідки не змусять на себе чекати.

 Микола Кайсін, мешканець будинку
"Это беспредел получается! Я начал возникать, я сказал: я не позволю! Я отодвинул лестницу – меня оттолкнули, я упал на землю! Жалко, не было телевидения…
- Ударился головой!
«ЖЕК скажет: у нас нет денег. Мы будем платить за ЖЕКовскую работу, мы будем платить, как говорится, потом за подключение, которое потом стоит бешеных денег!»"

 Ірина Сазонова, мешканка будинку
"Представьте: остаться жить без газа зимой. Почему они этого не сделали раньше? Почему они не предупредили? Это что я должна лезть на крышу? И ремонтировать вот эти?! Я в этом понимаю?! Мое дело - чтоб я платила, чтоб там проекты были… Но почему такое самоуправство у нас?!»"

Керівник виробничих служб Полтави і Полтавського району заспокоював: вимкнення газу тимчасове.

Олег Мізік, керівник виробничих служб міста Полтави і Полтавського району
"Мы собирались сделать плановую опрессовку дома, но в процессе опрессовки, в связи с тем, что нету актов, и визуально видно, что дымоходы непригодны к эксплуатации – отключить газовые колонки. И всё. Газовые плиты остались бы все с газом"

Та люди не приховують свого обурення: адже, як вони самі кажуть: немає нічого більш постійного за тимчасове, та й певних термінів ніхто не визначав. І взагалі, чому люди не мають змоги користуватися тими приладами, які встановлювали за власний кошт? А квартири з автономним опаленням взагалі залишаються без тепла.
І якщо зараз так акцентують увагу на аварійному стані оголовків димоходів - дивується мешканка будинку Тетяна Сажай, чому ж залишають без уваги проблему, значнішу та більш нагальну?

Тетяна Сажай, мешканка будинку
"Наш дом постоянно в воде, постоянно. По всему дому пошли трещины, по всему дому! Со всех сторон! В подвале у нас вечная вода, вечна слякоть, комары, мухи, антисанитария!»"

Хто і за які гроші ремонтувати димоходи - залишається під питанням. Але такі оголошення-попередження з’явилися вже й на інших будинках