Полтавщина - у лідерах серед інших областей по кількості дітей, які отримують позашкільну освіту.

В області взялися за позашкільну освіту. Освітяни виконують розпорядження Президента України - охопити нею більше половини дітей регіону. Із цим завданням на Полтавщині впоралися бездоганно, і навіть перевиконали його. Сьогодні 73 відсотки дітлахів відвідує гуртки, зазначив під час прес-конференції начальник управління освіти Геннадій Фасій. Загалом це близько 10 тисяч вихованців.

Геннадій Фасій, начальник управління культури облдержадміністрації
«У нас ще є 1500 гуртків, які діють при клубах та інших закладах. Там навчається 17 тисяч дітей.»

Однак галузь спіткає ряд проблем.Головна - нестача грошей. Зокрема управління культури не в змозі профінансувати усі музичні школи, через що влада змушена відкривати окремі класи для занять в інших навчальних закладах.

Геннадій Фасій, начальник управління культури облдержадміністрації
«У галузі культури не дуже багато коштів. Якщо повністю профінансувати музичні школи, не залишиться, наприклад, на будинки культури. Я говорю про районний сегмент нашої галузі.»

Окрім цього, каже Геннадій Фасій, нелегко забезпечити належну позашкільну освіту у селах. Сьогодні дві третини гуртків та секцій діють у містах, тож обласна влада міркує над тим, як заохотити педагогів до праці у сільській місцевості.