В музеї І.Котляревського відкрили виставку до річниці Голодомору 1932-33 років

Літературно-меморіальний музей Івана Котляревського приймає художню виставку, приурочену до 80-ї річниці Голодомору 1932-33 років. Експозиція зібрала картини випускників першого полтавського ліцею, написані ще 5 років тому у рамках акції «Пам’ятай свій рід». Їхні роботи визнали одними з найкращих. Згодом їх виставляли у залах Києва та навіть за кордоном, а також використовували як ілюстрації для книг про Голодомори.

Валентина Скриль, старший науковий співробітник літературно-меморіального музею І. Котляревського
«Дивлячись на ці роботи, дивуєшся, що дітей, які не пережили ті страшні часи, які знають про цю страшну подію лише з розповідей, з літератури, зачепило все це за серце.»

Сьогодні побачити ці роботи може вже нове покоління школярів. Відкриття виставки відвідали учні першого ліцею, яких познайомили з творчістю попередників.

Наталія Кузьменко, старший науковий співробітник краєзнавчого музею
«Ті тільки почали її вивчати, ці вивчають, як саме собою зрозуміле, як один з актів історії. Вони бачать те, що бачили попередники, по новому його усвідомлюють.»

Окрім цього, співробітники музею Котляревського провели для молоді урок, присвячений подіям 32 та 33 років в Україні. Ліцеїсти підготували свої власні вірші та прозові твори на цю тему, а наприкінці зустрічі запалили символічну свічку у пам'ять про загиблих.