Про альтернативні види покарань засуджених .У Полтаві розпочав роботу практичний семінар

У світлі руху нашої держави до Європейського простору не на останньому місці і приведення до належного рівня сфери виконання кримінальних покарань- наголосили учасники семінару "Профілактика ВІЛ-інфекції та інших соціально-небезпечних хвороб, серед осіб, які знаходяться на обліку Кримінально-виконавчої інспекції: досвід співпраці з неурядовими організаціями таперспективи розвитку в контексті створення Служби пробації".

 Олег Янчук, нач. Департаменту кримінально-виконавчої інспекції та соціально-психологічної роботи з засудженими ДПтС України
" На сьогоднішній день в Європі великий приорітет віддається виконанню покарань альтернативних позбавленню волі. В Європі вже даво існує система пробації, яка найближчим часом буде існувати і у нас, оскілльки нещодавно в першому читанні був прийнятий законопроект про пробацію "

Альтернативне покарання , по суті,- надання можливості виправитися без позбавлення волі в тому середовищі, де живе покараний. Але пробація відрізняється тим, що людині надається всебічна допомога на шляху до виправлення. І в цьому - велику роль відіграють громадські організації. На Полтавщині - наголосили на семінарі, один з найвдаліших прикладів співпраці недержавних органів з пенітенціарною службою. Зокрема, з початку року відпрацьовується пілотний проект -європейська модель такої співпраці на базі кримінально-виконавчої інспекції та БА "Світло надії".

Роман Дрозд, керівник пенітенціарного напрямку БА "Світло надії"
" Мі уже в течении года отрабатіваем новіе методики работі с людьми, которіе стоят на учете и нарушили закон.
 Инновации в методиках - єто социальное обучение, соц. консультирование. Создан дневной центр пробации , где с єтими правонарушителями работают соц. работники в направлении того, чтобі узнать почему человек совершил преступление."

Додатковий напрямок цієї роботи - отримання від міської влади дозволу на організацію суспільно-корисних робіт, призначених судом. До речі, також - першими в Україні.
"На базе учебно-производственного центра будут работать такие люди, которіе нарушили закон и будут делать что-то полезное. К примеру они будут ремонтировать мебель для школ и садиков."

Позитивно відзначили Полтавщину і в напрямку залучення бюджетних коштів на боротьбу із розповсюдженням ВІЛ-інфекції.

 Тетяна Дешко, асоційований директор МБФ "Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІД в Україні"
"Полтавщина є лідером у цьому напрямку . Полтавчани вже фінансують частину програм профілактики ВІЛ-інфекцій серед уразливих груп за кошти місцевого і обласного бюджету."

Усіма напрацюваннями полтавські спеціалісти ділитимуться із своїми колегами упродовж 3-х днів семінару.