засідання круглого столу по правам дитини

24 роки тому Генеральною Асамблеєю ООН було прийнято Конвенцію про права дитини - міжнародний документ, який вперше в історії людства визначав повний спектр прав малечі та правові стандарти і сфері їх захисту, базується конвенція на 4 основних принципах, зазначає Валерій Пархоменко.
 Валерій Пархоменко, заступник голови-керівник апарату ОДА
"Згідно конвенції про права дитини, це 4 головні напрямки: перший це дитина повинна мати абсолютну як кажуть свободу і на неї не повинні впливати якісь чинники, потім дитина має право на сім'ю і на громадську роботі і на соціальний захист"

На виконання умов конвенції та соціальних ініціатив Президента в області активно проводиться робота з влаштування дітей. Так за три роки кількість дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування значно зменшилась, проте водночас кількість дітей, які очікують усиновлення сягнула позначки у 800 малюків. 94% з них це діти віком старше 6-ти років, дві третини мають братів і сестер, є й малюки з особливими потребами зазначає Інна Конончук, начальник служби у справах дітей ОДА.

 Інна Конончук, начальник служби у справах дітей ОДА
"У нас уже 83% дітей сиріт ,дітей позбавлених батьківського піклування влаштовані саме в сімейні форми виховання. В цьому році вже створено 7 дитячих будинків сімейного типу, 20 прийомних сімей, 71 дитина пішли до таких форм виховання, 54 дитини усиновлено. "
Не зважаючи на усі дії на сьогодні в інтернатних закладах залишаються 340 дітей-сиріт, та дітей позбавлених батьківського піклування.