Розмова в студії. Ситуація з поширенням Covid-19 на Полтавщині

На Полтавщині погіршується ситуація з поширенням COVID-19. Кількість хворих невпинно росте. Говорить головний державний санітарний лікар Полтавської області Андрій Хайлов.

Андрій Хайлов головний державний санітарний лікар Полтавської області

- Якщо раніше ми фіксували 200-300 хворих на Ковід то вчора було зафіксовано 996 випадків захворювання.

Тисячі людей щодня госпіталізують і майже всі вони невакциновані: 94,2% пацієнтів, яких було госпіталізовано з COVID-19 в Україні з 11 по 17 жовтня 2021 року, не отримали жодної дози антиковідної вакцини.

Більш ніж 99% померлих від коронавірусу в Україні за останні 3 місяці були нещеплені. Дані інформаційно-аналітичної системи MedData.

Тетяна Коваль лікар-інфекціоніст, завідувачка кафедри інфекційних хвороб ПДМУ

      - Серед пацієнтів ми бачимо в першу чергу людей більш старшого віку. Це люди переважно дорослі і ті які мають супутні захворювання. Ну і не можу не сказати, що це переважно не вакциновані люди.

Частка вакцинованих пацієнтів складає не більше 10% говорить лікар-інфекціоніст Тетяна Коваль

Тетяна Коваль лікар-інфекціоніст, завідувачка кафедри інфекційних хвороб ПДМУ

 - Стосовно вкрай важких пацієнтів які потребують засобів реанімації, ШФЛ то серед них таких пацієнтів немає.

Лікарі працюють у складних умовах, навантаження на лікарні високе через те, що кількість невакцинованих людей дуже велика.

Тетяна Коваль лікар-інфекціоніст, завідувачка кафедри інфекційних хвороб ПДМУ

- Ситуація з госпіталізацією дуже така потужна практично щоденно у нас росте кількість госпіталізованих пацієнтів і відповідає кількості статистики поширення інфекції. Тобто ми можемо говорити, що ситуація погіршується щоденно. Ну на сьогодні заклади ще справляться, у нас є вільні місця.  

Невакциновані від COVID-19 люди піддаються в 11 разів більшому ризику померти від штаму «Дельта», ніж вакциновані. Ризик захворіти у невакцинованих у 6 разів вищий у порівнянні з тими, хто отримав дві дози вакцини (дані Центрів з контролю та профілактики захворювань США).

Такі реакції на місці щеплення є нормальними: біль і набряк. Також можуть виникнути такі загальні реакції: гарячка, озноб, головний біль, втомлюваність. Ці реакції є нормальними та минають за кілька днів після вакцинації.

Щепитись – просто: у найближчому пункті чи центрі вакцинації. Доступні 3 різні вакцини, протипоказі до всіх трьох бути не може.

Назвати адреси пунктів/центрів поблизу чи у області. Дізнатись, де знаходиться найближчий пункт за номером контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19.