Програма «Життя міста»

У розділі: 20525 відео | АрхівRSS
На Зеленому острові з`явиться перший офіційний пляж у Полтаві для людей з обмеженими фізичними можливостями
475

На Зеленому острові з`явиться перший офіційний пляж у Полтаві для людей з обмеженими фізичними можливостями

На Зеленому острові кипить робота. Тут облаштовують ще один міський пляж.
Зараз працює екскаватор. Він знімає верхній шар ґрунту, який потім замінять піском. Тут планують прокласти доріжки, встановити кабінки для перевдягання, побудувати туалет.

Анатолій Козак полтавець

"Если люди хотят сделать цивилизованный пляж, разве это может быть минус - конечно плюс. "

Але головна перевага нового пляжу буде в іншому - саме на Зелений острів безперешкодно зможуть приїжджати купатися люди на інвалідних візках. Тут для них спеціально облаштують спуски та пандуси. Ідея створення першого офіційного місця для відпочинку біля Ворскли, пристосованого для людей з обмеженими фізичними можливостями, належить звичайним мешканцям Полтави. Відповідний проект в рамках програми «Бюджет участі» виграв 2016 року. Втім, на його реалізацію не вистачило коштів.

Оксана Деркач секретар міської ради
"За ініціативи робочої групи було внесено пропозицію облаштувати цей пляж на Зеленому острові, у зв»язку з тим, що він включає можливість користуватися ним мало мобільним групам населення. "

Нині фінансування збільшили з 500 тисяч до 1 мільйону гривень, але і цих коштів може не вистачити - зауважує Оксана Деркач. Загалом же реконструкцію планують завершити восени, тож офіційне відкриття припаде вже на купальний сезон наступного року.

Оксана Деркач секретар міської ради
" Я буду просити на цій сесії або на вересневій, щоб дофінансували ще хоча б пів мільйони. До цього я попрацюю з проектантом, що він вніс коригування у проект, щоб облаштувати тут на цій території туалет знову ж таки з урахуванням для мало мобільних груп "

А тим часом розпочався новий етап подачі проектів в рамках міської цільової програми «Бюджет участі» вже на 2019-й рік. Координатори, традиційно, влаштовують зустрічі з полтавцями, де обговорюють перспективні плани розвитку території міста та агітують не лишатися осторонь. У подільському районі мешканці активно долучаються до партиципаторного бюджетування і вважаються у Полтаві рекордсменами по кількості поданих проектів. Свою ініціативу планує втілити у життя і полтавець Руслан Панченко, власник собаки вівчарки.

Руслан Панченко збирається подавати проект по програмі «Бюджет участі»
" У місті Полтава немає абсолютно території для вигулу собак. Таким чином ми вигулюємося всі по школах, дитячих майданчиках. У мене є така ідея, щоб організувати у кожному районі нашого міста спеціальні майданчики для вигулу наших улюбленців. Для того, щоб не було у нас порушення закону, не було конфліктів з мешканцями, щоб власники самі вигулювали, самі прибирали і могли відповідати за ту територію, де гуляють їх улюбленці. "

На думку Руслана Панченка один такий майданчик має бути площею 100 на 100 метрів, огороджений сіткою та облаштований бумами й бар»єрами для дресування тварин. Щоб такі місця з»явилися у Полтаві, мешканцям треба більшістю проголосувати за проект полтавця. Зробити це вони зможуть онлайн на сайті міської ради або у будь-якій бібліотеці.

Оксана Деркач секретар міської ради
"Тут відповідальність на всіх: на тому, хто подає проект, на тому, хто агітує, на владі, яка реалізує, на проектанту, який виготовляє. Підрядна організація - це той самий полтавець, який повинен якісно виконувати роботу за ті кошти, які він отримує. Тому я закликаю всіх відповідально ставитися як до проектів «Бюджету участі», так і до всіх робіт, які виконуються у місті. "

Консультаційні зустрічі координаторів «Бюджету участі» вже відбулися у Київській та Подільській районних радах, на черзі Шевченківська. Подавати проекти може будь-хто, але в термін до 31 липня. Для цього треба зайти на сайт міської ради або звернутися до комунальної установи «Інститут розвитку міста», де нададуть вичерпну інформацію щодо участі у програмі.