Програма «Життя міста»

У розділі: 18016 відео | АрхівRSS
Ювілейний вечір полтавської письменниці Ніни Гриб «Не сплять мої дороги» відбувся в обласній бібліотеці
624

Ювілейний вечір полтавської письменниці Ніни Гриб «Не сплять мої дороги» відбувся в обласній бібліотеці

Полтавська письменниця Ніна Гриб зустріла свій 75-й день народження. З нагоди ювілею в обласній бібліотеці імені Котляревського відбувся творчий вечір «Не сплять мої дороги». На зустріч прийшли студенти та викладачі Полтавського коледжу нафти і газу, де Ніна Федорівна понад три десятиліття викладала українську мову і літературу , а також колеги по літературному цеху і просто шанувальники її творчості.

МИХАЙЛО ЛЮБИВИЙ, голова Полтавської Спілки літераторів
"Мені дуже приємно читати вірші Ніни Федорівни, бо вони просякнуті добротою, а потім вона якось уміє сказати про те, що нас оточує, про різні речі, про якісь події може сказати так, як інший ніхто не скаже. Це дуже образна мова, мова така в»язка, в яку як заглибишся - просто якесь радісне піднесення відчуваєш на душі."

ОКСАНА КРАВЧЕНКО, письменниця
" Вона і тремтлива, і ніжна, і ласкова, і дуже сильна, мужня.Дуже така велика. Ніна Федорівна - скільки я її знаю, вона оте сильне дерево, яке не може ніяка заметіль, ніяка страшна подія зламати.От на таких, як Ніна Федорівна, тримається Україна, тримається світ і взагалі життя."

Ще школяркою Ніна Гриб мріяла стати журналісткою, а обрала шлях педагога і письменниці. За 25 років своєї творчої діяльності вона написала дев»ять книг, куди увійшли вірші та оповідання. В своїх поетичних та прозових творах Ніна Федорівна переймається проблемами, болями нашого суспільства: екологією краю, духовністю полтавської молоді, ставленням до братів наших менших.

НІНА ГРИБ, письменниця
"Були такі в житті моменти, що здавалось би, не витримаю, але виллєш все на папір і дивишся - полегшало. Тобто я взагалі вважаю, що художнє слово, що лірика особливо - це ліки для душі.Я дуже вдячна Богові за ту іскру, яку він мені подарував."

Багато віршів мисткині, які ніби самі просяться на музику. Так сталося і з поезією «Хліб на столі», яку одного разу прочитала народна артистка Україна Наталія Хоменко і побачила в ній пісню, яку створила співачка і композитор Тетяна Садохіна.

ТЕТЯНА САДОХІНА, заслужена артистка України
" Ця пісня потребує такого патетизму, відношення до землі.В усі віки боролися за що, за хліб.За мир на землі. Приспів пісні - Хліб на столі - він пахне на всю хату, І кожна крихта - це сердець биття,за нього ми даєм найбільшу плату- його окраєць коштує життя."

Упродовж ювілейного вечора звучали вірші та уривки з оповідань у виконанні як самої авторки, так і шанувальників її неординарного таланту.