Програма «Життя міста»

У розділі: 20156 відео | АрхівRSS
З 2019 року вступив у силу закон щодо протидії булінгу.
898

З 2019 року вступив у силу закон щодо протидії булінгу.

З початку року набув чинності закон щодо протидії булінгу. Відтепер покараний буде не тільки буллер, але і свідки цькування, ними можуть бути як діти, так і педагоги.

Ірина Карюк-начальник відділю ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУНП у Полтавській області
«Саме за вчинення булінгу відносно неповнолітньої чи малолітньої особи буде покарання у вигляді штрафу від 850-1700 гривень або громадські роботи від 20-40 годин, якщо встановлено, що ці дії відбуваються повторно протягом року, то штрафи значно збільшуються від 1700-3400 гривень або громадські роботи від 40-60 годин»

Але довести факт булінгу не так і легко, говорять представники поліції, часто цькування плутають із звичайною сутичкою між учнями. Тоді у чому різниця? Булінг-це регулярне насилля над дитиною, як фізичне, психологічне, сексуальне та навіть відносять сюди і знущання в інтернеті. Буллерами можуть бути як одна особа, так і декілька. Тоді як звичайна бійка, як правило, має разовий характер

Ірина Карюк-начальник відділю ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУНП у Полтавській області
«Якщо це буде разове якесь побиття із певними наслідками, ну якісь міжусобиці між учнями, то це може розглядатися як конкретний факт по нанесенню тілесних ушкоджень і вже від ступеню тяжкості буде вже слідчий індифіковувати порушення, але якщо такі факти мають системний характер і проявляється психічно, фізично та сексуально то це будемо розлядати як факти або прояви боулінгу»

Щасливі діти не булять, стверджують психологи. Зазвичай буллерами стають підлітки позбавлені батьківської уваги. Вони можуть бути активними лідерами, але водночас мати багато комплексів. Тому щоб дитина не стала агресором цькування, батькам слід більше з нею спілкуватися та хвалити

Надія Тиха-психолог
«Це батьки які не розуміють і таким чином дитина звертає на себе увагу, діти можуть звертати увагу на себе різними способами, агресор можливо часто таким способом дає зрозуміти батькам, що зверніть, нарешті, на мене увагу»

Учениці 33 гімназії Анна та Анастасія провели у своїй школі опитування на тему булінгу серед старшокласників. Виявилось, що 75% дітей були свідками цькування, з них 32% вдалось зупинити сутичку за допомогою вчителів

Анна, Анастасія-учениці Полтавської гімназії№33
«Спостерігається тенденція, що діти стають на захист дитини, яка є жертвою і звертаються до педагогів або самі приймають рішення щодо вирішення цієї проблеми, тобто це є позитивним зрушенням»«На запитання яке ми поставили 11-класникам нашої шкли «Хто дійсно може залишити ці залишки булінгу, які ще залишились, вони відповіли, що це питання більше довіряють адміністрації школи, батькам та своїм вчителям»

Сутички між учнями були завжди, говорить директор гімназії№33 , але для того, щоб не допустити булінгу в школі мають проводитись регулярні бесіди як з школярами, так і з батьками

Наталія Кікоть-директор Полтавської гімназії№33
«Потрібно звертати увагу с боку всіх учасників цього процесу, до прийняття цього закону ми проводили засідання педагогічної ради , проводили батьківську конференцію, де розглядалось це питання і зокрема говорили про попередження булінгу, проводяться разом для класних керівників практичні заняття»

Найголовніші рекомендації від психолога батькам- це якомога частіше спілкуватися із своїми дітьми аби вони не стала ні жертвою, ні агресором булінгу.