Програма «Життя міста»

У розділі: 20156 відео | АрхівRSS
З початку нинішнього року в Україні більше 5 тисяч людей захворіли на кір
343

З початку нинішнього року в Україні більше 5 тисяч людей захворіли на кір

Медики б`ють на сполох: тільки з початку нинішнього року більше п»яти тисяч українців захворіли на кір. Найвищий сплеск інфекції у Львівській, Вінницькій, Рівненській, Чернівецькій областях та м.Києві. Двоє людей померли. На Полтавщині зафіксовані лише два випадки - хвороба спіткала півторарічного малюка з Нових Санжар та мешканця Полтави. Обоє уже пішли на поправку.Найчастіше хворіють діти,- говорять лікарі. Ризик підхопити інфекцію збільшується і через спільне перебування дітей у школах та дитячих садках. Тому дуже важливо, щоб діти були вчасно щеплені за Календарем профілактичних щеплень.

НАТАЛІЯ ГЕРАЩЕНКО, дитячий інфекціоніст
"Вакцинація згідно календаря профілактичних щеплень повинна проводитись дітям з 12-місячного віку - це живою коровою вакциною або комбінованою вакциною - кір, паротит і краснуха.Перевакцинація - в 6 років.Якщо дітки будуть проходити цю вакцинацію, то інфекцію можна попередити."

Кір - надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях - до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення,- застерігають фахівці.

НАТАЛІЯ ГЕРАЩЕНКО, дитячий інфекціоніст
" Починається із сухого нав»язливого кашлю, закладеністю носа, гіперемія рото глотки, підвищення температури тіла.Спочатку температура може бути субфібрильна - до 38. Потім ці симптоми наростають, з»являється фібрильна температураІ починається другий період - період висипання. "

Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до ускладнень - пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку - енцефаліту, а також до інвалідності і смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладенням і смерті від кору - вакцинація,- пояснюють медики.

НАТАЛІЯ ГЕРАЩЕНКО, дитячий інфекціоніст
"Якщо, наприклад, особа мала контакт з хворим на кір і це дитина старше року до 30 років в терміні до трьох діб можна зробити вакцинацію. Це буде активна імунізація. Якщо пройшло до 6 діб, то таким особам, наприклад, дітям з 3-місячного віку або особи, які мають імунодефіцитні стани, провадиться пасивна імунізація - вводиться імуноглобуліни."

Імунізація є питанням національної безпеки, наголошують фахівці, оскільки здоров»я українців залежить від рівня охоплення щепленнями в країні. Вакцинуватись за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безкоштовно усі діти до 18 років, а також дорослі з груп ризику - військові, учасники АТО, студенти, освітяни і медики. Нині в Україні наявні близько восьмисот тисяч доз вакцин проти кору, паротиту і краснухи.