Програма «Життя міста»

У розділі: 20156 відео | АрхівRSS
В Полтавській спеціалізованій школі №3 вивчають китайську мову
1708

В Полтавській спеціалізованій школі №3 вивчають китайську мову

В рамках проекту міжнародної молодіжної організації ЕЙСЕК до Полтави прибула волонтер з Китаю Джан Ші Имей. Вона студентка університету фінансів та економіки в м.Наньчан, а нині викладає англійську мову в Полтавській спеціалізованій школі №3. За словами волонтерки, навчальний процес в Україні дуже відрізняється від китайського. Її здивували і дружні відносини, які панують між учнями та вчителями. Така сімейна атмосфера в навчальному закладі їй дуже імпонує,- говорить гостя.

ДЖАН ШІ ИМЕЙ, волонтерка з Китаю
" Учителі у Китаї знають про учеників досить мало інформації.І вони не хочуть знати більше, це все, що вони хочуть знати, для того, щоб навчати дітей. Вона дуже любить українську школу іте, як учителі ставляться до дітей."

У школі №3 уже протягом п»яти років вивчається китайська мова як друга іноземна. Це єдиний навчальний заклад у Полтаві, де учні мають можливість опанувати крім англійської, німецької, французької, ще й китайську мову. Джан Ші Имей дуже гарно говорить рідною мовою і надає дітям консультації з приводу вимови та граматики,- розповідає директорка закладу.

ІРИНА ГРИНЬ, директор Полтавської спеціалізованої школи №3
" У нас уже була не один волонтер.Ми співпрацювали, причому з 1 до 11 класу співпрацювали протягом кількох днів із волонтерами із коледжу Сантафе- англійська мова. Ми співпрацювали з волонтерами з Німеччини і надалі будемо прагунти цього з метою поліпшити знання наших дітей."

Нам, журналістам, допомагала спілкуватися з китайською волонтеркою дев»ятикласниця цієї школи Марія Ворона. Поки що дівчина добре опанувала англійську мову, але після школи мріє стати перекладачем з китайської, а тому, користуючись нагодою, детально розпитує Джан Ші Имей про особливості китайських ієрогліфів.

МАРІЯ ВОРОНА, дев»ятикласниця
"Я почала вивчати китайську, я великий фан китайської культури і взагалі усього, що пов»язано з Китаєм. Тому коли я дізналась, що в третій школі вивчають китайську мову, я була просто в такому захопленні.Для мене китайська мова дуже важлива.І я обожнюю цю мову, це дуже цікаво її вивчати."

Шестикласниці Соломія та Анастасія поки що не вивчають китайську мову, але їм дуже подобається спілкуватися з китайською волонтеркою саме англійською, а ще дізнаватися якомога більше з перших вуст про культуру цієї дивовижної країни Сходу.

СОЛОМІЯ та АНАСТАСІЯ, шестикласниці
" Мені дуже подобається, що в нашу школу приїздять волонтери з іншої країни.Мені сподобалося більше дізнатися про Китай, про традиції і познайомитися саме з корінною китаянкою. У нас в школі вивчається ще й друга мова німецька, але після приїзду Кетрін мені дуже захотілося вчити китайську і дізнатися більше про Китай."

Цього разу на занятті Джан Ші Имей розповіла і продемонструвала, як можна гарно написати вітальну листівку друзям саме китайською мовою. А сама волонтерка із задоволенням подивилася майстер клас з виготовлення ляльки-мотанки, якої її навчили шестикласники.