Програма «Життя міста»

У розділі: 16824 відео | АрхівRSS
4 лютого  - Всесвітній день боротьби проти раку
566

4 лютого - Всесвітній день боротьби проти раку

Четверте лютого - Всесвітній день боротьби проти раку . За даними Всесвітньої організації охорони здоров"я: існує більше 100 видів онкохвороб . Від них щорічно вмирають мільйони людей. За статистикою у 2018 році на облік Полтавського онкологічного диспансеру зі встановленим діагнозом рак взято 4.900 осіб.За 2017 - на практично так само. Така картина протягом десяти років залишається майже незмінною,-говорить головний лікар обласного онкодиспансеру Орест Вовк.

Орест Вовк , головний лікар Полтавського обласного онкологічного диспансеру"По структурі захворюваності жінок і чоловіків тут є різниця . Для чоловіків перші це трофея , бронхи , потім шкіра, передміхурова залоза . У жінок навпаки в основному проблеми це молочні залози, друге місце шкіра , потім шийка матки ."

Причини виникнення раку - це шкідливі звички, не в останню чергу - спадковість і вік,-зауважує Орест Вовк.
Орест Вовк , головний лікар Полтавського обласного онкологічного диспансеру"Проблемні фактори- це куріння , зловживання алкоголем та те як ми харчуємося . Це те, щ ми можемо змінити кардинально і вже від профілактики , яка називається скринінг , тобто виявленням не обов’язково вже онкозахворювань .Якщо навіть не існує онкозахврювань, а впливаючи на передпухлинні стани ми можемо уже профілактично впливати на те, щоб пацієнт жінка чи чоловік не захворів. "

Сучасна наука не стоїть на місці, і тому, зауважує головний лікар Полтавського обласного онкологічного диспансеру , рак - це зовсім не вирок, головне виявити його на ранніх стадіях.Методами профілактики є прості правила : обмеження паління, фізична активність, вакцинація проти вірусів, що викликають рак печінки і шийки матки у жінок, а ще вчасне обстеження.