Програма «Життя міста»

У розділі: 16716 відео | АрхівRSS
В обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара провели тренінг «Медіаграмотність - не розкіш, а засіб безпеки»
423

В обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара провели тренінг «Медіаграмотність - не розкіш, а засіб безпеки»

Учні полтавських шкіл вчилися орієнтуватися в сучасному медіапросторі, правильно розуміти основні принципи функціонування різних медіа, виявляти вплив інформації на особистість. Для них співробітники обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара влаштували тренінг під назвою: «Медіаграмотність - не розкіш, а засіб безпеки». На їхню думку, медіаграмотність допомагає дітям активно використовувати можливості інтернету, телебачення, радіо, преси, допомагає їм краще зрозуміти мову мистецтва.
ВАЛЕНТИНА ГРИНЬКО, головний бібліотекар обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара
"Немає чогось гарного або поганого, все залежить від того, як його використовують.Інтернет він надає величезні можливості, але він і несе якісь небезпеки. Якщо ми будемо про них знати, то ми захистимо себе від обману, від якихсь фейкових новин.Сьогодні в нас тренінг, тому багато інтерактивних форм , де діти будуть якісь знання шукати самі."
Допитливі діти активно пізнають оточуючий світ, роблять якісь висновки, встановлюють для себе певні правила і за ними живуть,- говорить практичний психолог Ольга Гасан. Дорослі дивуються: «Де вони цього набралися?» А дитина просто живе в медіапросторі, активно його досліджує за допомогою гаджетів та інтернету. Тож саме час зробити його перебування в цьому просторі безпечним, корисним, цікавим.
ОЛЬГА ГАСАН, практичний психолог
"Дійсно, показало, що ця тема актуальна.Тому що дітям запропонували два зображення дерева, яке одне було намальовано звичайним олівцем, а друге зображення у вигляді фотографії. І до дітей звернулися з питанням : де справжнє дерево? Одна дівчина одразу зорієнтувалася і сказала, що справжнє дерево на вулиці.Те, що ми бачимо, все, що несе інформацію, його треба вміти критично аналізувати."
Десятикласниці Дар»я Нелюбіна та Євгенія Нізельковська поділяють захоплення тренера медіаосвітою. Це пояснюється тим, що фахівець допомагає їм ставати критичними споживачами новин, і тепер вони чітко бачать, як засоби масової інформації можуть маніпулювати та дезінформувати, а також визначати, коли це стається.
ДАР`Я НЕЛЮБІНА, ЄВГЕНІЯ НІЗЕЛЬКОВСЬКА, десятикласниці
" Только что нам дали два задания, когда мы должны были из закрытыми глазами сделать фигурку из бумаги. Нам говорили - крутить вправо, влево, отрывать уголки и самое интересное было, что говорили всем одинаково, а вышли разные фигуры.Это говорит, что каждый человек по-своему особенный. Каждый человек может по-разному слышать - кто услышал информацию, кто не услышал.Мы стояли из закрытыми глазами и крутили.Нам сказали, что если бы открыли глаза и спросили у соседа, как ты это делаешь - у нас было бы больше информации. "

Інтернет забитий контентом, який навмисно стирає межі між новинами, пропагандою, дослідженнями та рекламою. Та за допомогою вдало обраних цільових заходів з медіаграмотності молоді люди починають краще це усвідомлювати, стверджує тренер.