Програма «Життя міста»

У розділі: 16824 відео | АрхівRSS
У Полтаві організували вечір пам`яті знаного науковця О.Байрак
561

У Полтаві організували вечір пам`яті знаного науковця О.Байрак

Рік тому в автомобільній катастрофі загинула доктор біологічних наук, природознавець, еколог Олена БАйрак. В обласній бібліотеці імені Котляревського організували вечір пам»яті знаного науковця. Колеги - викладачі полтавських вишів згадують - Олена Миколаївна багато років свого життя присвятила збагаченню та збереженню флори України, розвитку природно-заповідних територій.

ВІКТОР САМОРОДОВ, науковець
" Гарна, чудова жінка, прекрасний фахівець, який зробив стільки - ви подивіться, скільки отих книжок, я вже не кажу наукова школа, я не кажу про те, що вона собі прекрасну кар»єру поза Полтавою зробила, в Києві.Все-таки працювати у таких інституціях, як наш Інститут ботаніки, це ж треба, щоб людина була розумна, працьовита і людина справу робила."

Корінна полтавка, Олена БАйрак з дитинства захопилася красою довкілля, присвятивши йому в подальшому не тільки знання, а й вірші, пісні, фотовиставки та чисельні книжки, на яких виросло ціле покоління дослідників природи Полтавщини.

ЛЕОНІД БУЛАВА, науковець
" Про Олену Миколаївну говорити одночас і дуже важко, і дуже легко - наскільки виразна, яскрава людина і наскільки значима людина і для полтавців, і для всієї України, що, мабуть, треба 10 життів, скільки вмістила Олена Миколаївна."

Олену БАйрак згадують і як досвідченого педагога, яка виростила цілу плеяду науковців-природознавців.

ТЕТЯНА ШКУРА, науковець
" Олена Миколаївна - це творець моєї долі.Тому що я потрапила в університет саме через любов до навколишнього середовища, до природи , і в університеті я знайшла такого чудового викладача, як Олена Миколаївна.О.М. в моїй пам»яті залишається такою світлою, багатогранною, це взірець, до якого меня тягтися і ще раз тягтися."

На вечорі пам»яті присутні ознайомилися також із книжковою колекцією Олени БАйрак. Це 334 видання з різних галузей знань і увійшла до фонду природничо-наукової літератури обласної бібліотеки.