Програма «Життя міста»

У розділі: 15264 відео | АрхівRSS
Змінились правила перетину кордону з дитиною
2744

Змінились правила перетину кордону з дитиною

З початку 2019-го українці перетинають кордон із дітьми за новими правилами - не потрібен дозвіл на виїзд від одного із батьків в разі розлучення . Натомість з*явився новий документ-попереджувальний лист. У ньому має бути вказана мета поїздки та терміни перебування. Але тривалість подорожі має бути не більше 1 місяця.

Олег Тимченко-начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області
«Важливо те, що на кордоні треба буде пред*явити документ, що дитина проживає саме з цим з батьків чи відповідний висновок органом опіки і піклування про місце проживання з тим з батьків з ким вона виїжджає»

На термін більше 1 місяця дитина може виїхати якщо один з батьків має заборгованість по сплаті аліментів понад 4 місяці, або має рішення суду чи органу опіки про визначення місця проживання дитини.

Олег Тимченко-начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області
«На термін більше місяця, можна виїхати за межі України за умови, якщо заборгованість по сплаті аліментів є понад 4 місяці, або понад 3 якщо дитина інвалід чи тяжко хвора, в таких випадках треба взяти довідку державного чи приватного виконавця і відповідно її пред*явити при перетині державного кордону

Але згода все ж таки необхідна - у випадку, коли вивезти дитину за кордон хоче той з батьків з ким вона не проживає. Зокрема, слід письмово звернутися за отриманням нотаріального посвідчення згоди на виїзд, - діляться практичними аспектами у туристичній агенції.

Інна Гармаш-провідний спеціаліст по туризму турагенство “Orange”
«Також на практиці досить часто з якими ми ще документами стикаємось це не тільки нотаріальна згода, а ще все таки рішення взагалі суду, воно єдиноразово видається на поїздку, тобто коли батько все ж таки сплачує аліменти, можна на короткий термін взяти дозвіл»

Також, зауважує Інна Гармаш, окрім дозволу та попереджувального листа, батькам слід підготувати і ініш документи.

Інна Гармаш-провідний спеціаліст по туризму турагенство “Orange”
"Для виїзду неповнолітньої дитини за кордон потрібно обов*язково це закордонний паспорт, дозвіл батьків, якщо дитина їде одним із батьків ну і звичайно свідоцтво про народження, для підтвердження батьківства, 3 основні документи, які мають бути"

Якщо ж один з батьків не хоче надавати згоди, то для вирішення цього питання необхідно буде звернутися до суду.