Програма «Життя міста»

У розділі: 20050 відео | АрхівRSS
У Полтавській міській раді відбулася комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій .
266

У Полтавській міській раді відбулася комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій .

Вірогідність повені У Полтаві невелика та вона є,- про це повідомили на комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій . Заступник начальника Полтавського обласного центру з гідрометеорології Володимир Богмацер зазначив,- нині є побоювання через річку Тарапуньку.

Володимир Богмацер, заступник начальника Полтавського обласного центру з гідрометеорології
Хоча тільки лютий, але вже ситуація така, що треба вже готуватися. Основні фактори, які формують весняне водопілля - це початок весняних процесів, висота снігу, запаси вологи, промерзання ґрунту, а також ситуація, яка складається на річках, по рівню води. Велике значення також мають льодові явища.

За словами Володимира Богмацера, підтоплення загрожує підвалам будинків, які розташовані в низині.

Володимир Богмацер, заступник начальника Полтавського обласного центру з гідрометеорології
Як ми прогнозуємо, до кінця лютого триматиметься погода з незначними морозами. Опади будуть приблизно 5-10 міліметрів. Льодовий покрив, у порівнянні з минулим роком, досить тонкий.В деяких місцях вода стоїть на льоду.

Нині по місту чистять зливові решітки від снігу, щоб запобігти затопленню міста в період сніготанення.Також вирішується питання щодо можливості розчищення русла річки Тарапунька,-доповів начальник відділу оперативного реагування Сергій Зубань .

Сергій Зубань, начальник відділу оперативного реагування На скільки мені відомо, на сьогоднішній день, працює бригада з 5 осіб. Вони працюють по провулку колекторному та по вулиці Низовій. Також зазначу, що на останній апаратній нараді піднімалося питання по розчищенню Тарапуньки.

Водних об’єктів у Полтаві сімдесят шість ,- повідомив заступник начальника Полтавського управління водних ресурсів Олександр Чмир. Та вони практично не готові до пропуску повені. Гідротехнічні споруди не укріплені, труби не очищені від заносів снігу. ТОМУ, вірогідно ,буде підтоплення Герівки та частини селища Залізничників. Після обговорення на комісії вирішили постійно контролювати рівень води у річках та здійснювати об’їзд місць, які потрапили під потенційну загрозу підтоплення.