Програма «Життя міста»

У розділі: 19480 відео | АрхівRSS
ПРОФІЛАКТИКА ПРОЯВІВ БУЛІНГУ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ
374

ПРОФІЛАКТИКА ПРОЯВІВ БУЛІНГУ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

Зупинити булінг!-з таким посилом у малій актовій залі Обласного центру естетичного виховання учнівської молоді відбулася зустріч батьківського активу із начальником відділу ювенальної превенції Головного управління Національної поліції в Полтавській області Іриною Карюк. Тема для обговорення є більш ніж актуальною: «Профілактика проявів булінгу в закладах освіти. Булінг розшифровується як цькування. Методист ОЦЕВУМу Ольга Клименко говорить: освітній процес у закладах не може обмежуватися суто проведенням занять. Це і концертні виступи, і участь у різноманітних конкурсах, і виховні та відкриті заходи. Важливою складовою є робота з батьками вихованців.

Ольга Клименко, методист «ОЦЕВУМУ»
В нашому закладі не спостерігаються такі випадки, але так як наші дітки ходять до нас, вони ходять і в школу. Булінг - це необов’язково цькування у школі, можливо, це і на вулиці

Прийшла на обговорення і пані Лариса.В цьому закладі займаються її доньки. Додає:тема болюча,бо її діти з цим стикалися.

Лариса Малич, мама вихаванок
В дитини викинули портфель, а я її вчу завжди доню не треба засмучуватися, не треба плакати . Вона розповіла, щоб не заплакати пішла додому.

На цей випадок,-говорить мати, ніхто не звернув уваги. Тож, зрозуміла, що в таких ситуаціях звернутися не має до кого. Додає: навіть такий поодинокий випадок залишає глибокий емоційний слід. Булінг, перш за все, постійне цькування, -наголошує начальниця відділу ювенальної превенції ГУ НП у Полтавській області Ірина Карюк .В таких ситуаціях потрібно головне вчасно реагувати.З грудня 2018 року відбулися зміни у законодавстві і кодекс України про адміністративні правопорушення доповнився статтею , що звучить як про булінг.

Ірина Карюк, начальниця відділу ювенальної превенції ГУ НП у Полтавській області
За проявами , ознаками булінгу можуть бути притягнуті до відповідальності як неповнолітні від 16 років, так і діти до 16 несуть відповідальність батьки. Там передбачені штрафні санкції і громадські роботи.

Звертатися повинні обов’язково або до адміністрації школи або до поліції додає Ірина Карюк.

Ірина Карюк, начальниця відділу ювенальної превенції ГУ НП у Полтавській області
Є відповідальність закладів навчання за фактором приховування проявів.Це важливо, оскільки, дуже часто розглядають питання боулінгу і в нас було проблемне те, що до внесення змін у законодавстві ми не могли розглядати саме питання факту боулінгу.

Попередження проявів цього явища - це спільна справа і батьків, і учнівського та педагогічного колективів, і психологічної служби закладів, а вже потім правоохоронних органів,-додає Ірина Карюк.