Програма «Життя міста»

У розділі: 16750 відео | АрхівRSS
15-го лютого віряни відзначають Стрітення
276

15-го лютого віряни відзначають Стрітення

15 лютого, кажуть у народі, зима зустрічається з весною. Християни святкують Стрітення. Вважається, яка погода буде цього дня, така і весна. Священик Василь говорить, - насправді це свято першої зустрічі людини з Богом.

ОТЕЦЬ ВАСИЛЬ ФАЗАН, священик
«Ісус Христос сьогодні був принесений у храм, де були пророк праведник Семеон і людина, яка прожила все життя пророчиця Анна. Бог, який прийшов у людській подобі до людей дав можливість змінити життя людей.»

На Стрітення у церкві освячують свічки. Ходять чутки, що вони мають чудодійну силу.
Полтавка Тамара прийшла до церкви та придбала свічки на весь рік.

Тамара Плужник, полтавка
«Ця свічка - вона оберігає від пожеж. І у кожному будинку повинна бути ця свічка, і не тільки від пожеж. Її можна ставити, якщо захворіли діти чи дорослі. Я наприклад, вважаю, що вона як свічка-оберіг. Тому я взяла їх так багатенько.»

Полтавка Тетяна вважає, - суть свята у вдячності Богу. У цей день люди приносять жертву. Саме куплена свічка біля храму, це і означає.

Тетяна Балабанович, полтавка
«Свічка - це символ души людської, яка ставиться і вона ізлучає світло, тепло, людина, за допомогою свічки звертається до Бога. Благодарность. Ми купляємо цю свічку, ми жертвуємо за неї якусь копійки, но саме главне, що остається у нашому серці.»


Отець Василь пояснює, - Стрітенська свічка - це духовна допомога для людини. Чудодійної сили вона немає. Іноді, люди цього не розуміючи, можуть використовувати її не за призначенням.

ОТЕЦЬ ВАСИЛЬ ФАЗАН, священник
«Традиція, яка взяла свій початок десь приблизно з 4 століття. Свічка - це є умовно як символ нашого горіння перед богом. І символ світла. Ці свічі не надзвичайний якийсь символ. Це в першу чергу просто звичайна свічка, яка нам з вами допомагає в темряві бачити світло. Людському безглуздю немає меж. І коли ми знаючи чи читаючи інформацію чи чуючи як її використовують, ну це їхнє право. Хай буде їм добре.»
Стрітення - одне з найбільших християнських свят, яке відзначають на 40-й день пісдя Різдва.