Програма «Життя міста»

У розділі: 16750 відео | АрхівRSS
Міністр юстиції України Павло Петренко долучився до урочистого вручення свідоцтва про народження дитини в одному з відділів РАЦС
481

Міністр юстиції України Павло Петренко долучився до урочистого вручення свідоцтва про народження дитини в одному з відділів РАЦС

Домініка народилася 4 лютого. Перший в житті документ їй вручили у Шевченківському відділі РАЦС. До урочистостей приєднався Міністр юстиції України Павло Петренко. Батьки діляться, - народження донечки - найкраща подія у їх житті.

Павло Штемпель, батько новонародженої Домініки
«Дождались все, и сейчас вот такое состояние, думаешь что дальше делать. Ждали рождения, а дальше строим планы на будущее. Имя мы выбирали долго, хотелось необычное. Это вообще имя католическое и в Европе распространено, Ирина предложила, а я согласился.»

Домініка отримала свідоцтво ще у традиційний спосіб. А вже незабаром його можна буде замовити в електронному кабінеті - розповів Павло Петренко . Послуга, розроблена Мін`юстом, має назву «Електронне малятко». Взагалі з її допомогою можна буде отримати 9 послуг для новонароджених за принципом «єдиного вікна» онлайн.

Павло Петренко, Міністр юстиції України
«Уряд ініціював перед Парламентом зміни до закону, які дозволять кожній сім`ї. Кожному з батьків отримати електронну послугу по реєстрації народження, реєстрації і виплаті соціальної допомоги, реєстрації місця проживання. Один з батьків зможе це робити або онлайн, з свого електронного кабінету, подавши 1 заяву, а не 9 чи 10 документів, або у ЦНАПі. Або в наших фронт офісах Міністерства юстиції в пологовому будинку.»

За словами Міністра юстиції - батьки зможуть отримати послугу, не відвідуючи різні державні установи. Достатньо через електронний кабінет вдома ідентифікувати себе електронним ключем і подати одну заяву. Там потрібно вказати ім`я дитини і ті послуги, які хочуть отримати. Голова облдержадміністрації Валерій Головко говорить, - на сьогодні Мін`юст уже сприяв пришвидшенню отримання різних документів.

Валерій Головко, голова ОДА
«Згадайте черги на реєстрацію дитини, на реєстрацію шлюбу. І таких питань було досить багато. Але сьогодні ми це уже не згадуємо, тому що ми рухаємося набагато швидше, чим це реформувалося у країнах Європейського союзу. Тому що у нас такого часу немає.»
Запуск «Е-малятко» у Міністерстві юстиції анонсують на кінець року.