Програма «Життя міста»

У розділі: 20156 відео | АрхівRSS
Розпочався 2-й етап Всеукраїнського захисту-конкурсу науково-дослідницьких робіт МАН
1037

Розпочався 2-й етап Всеукраїнського захисту-конкурсу науково-дослідницьких робіт МАН

Розпочався другий етап Всеукраїнського етапу конкурсу-захисту, науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України. Цьогоріч участь беруть майже 700 школярів з всієї області. Урочисте відкриття МАНу відбулося у ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка.

Володимир Онищенко, ректор ПолтНТУ, Президент Полтавського територіального відділення МАН України
 «Нами була проведена величезна робота, для того, щоб оцінка і ваші знання, були оцінені об’єктивно і тільки кращий міг отримати перемогу.»

Цьогоріч серед учасників МАН найбільш активними виявились учні Полтавських та Кременчуцьких шкіл. Самі конкурсанти діляться, - перед захистом своєї роботи трішки хвилюються, але налаштовані на перемогу.

Анастасія Репало, учасниця МАН, учениця полтавської гімназії №33
 «Моя тема - це освітні міграції, що є дуже актуальним зараз для України, тобто ви знайомі з явищем відтоку мізків. Ми працюємо над тим, щоб відтік мізків перенаправити у циркуляцію. Щоб науковці, здобуваючи освіту закордоном поверталися в Україну.»
 «Так як моя сфера інтересів співпадає з обраною секцією, тобто, економікою, то мені припав до душі факультет економічної кібернетики у ПолтНТУ імені Кондратюка.»

Аделіна Ляшенко, учасниця МАН, учениця полтавської школи №28
 «У цьому році я подала роботу медико-біологічне обґрунтування корекції постави учнів молошого шкільного віку, методами фізичної культури, на прикладі учнів 28 школи. У цьому році я навчають в 11 класі, закінчую школу, тому дуже хочеться добре захистити свою роботу та отримати високі бали.»

Перед початком другого етапу конкурсу провели круглий стіл. Тут обговорили проблеми і перспективи роботи з обдарованою молоддю. Володимир Онищенко зазначив, - цього року призери 3-го етапу МАН отримають додаткові 10 балів до ЗНО при вступі до вишу.


Володимир Онищенко, ректор ПолтНТУ, Президент Полтавського територіального відділення МАН України
 «Роль полтавського територіального відділення МАН України, у тому що Національний центр МАН України отримала високий статус ЮНЕСКО вагомий. Адже, під час перебування представника у місті ЮНЕСКО, який вивчав діяльність МАН України. Він ознайомився у Києві, Харкові і у Полтаві. Це підтверджує той високий рівень роботи з обдарованими дітьми, який є на рівні нашої області.»


На відкриття МАНу завітав і Володимир Семеноженко, голова Північно-Східного наукового центру НАН України. Говорить, - академія наук потребує молодих фахівців. А Полтавське територіальне відділення сприяє пошуку таких талантів.

Володимир Семеноженко, голова Північно-Східного наукового центру НАН України та Міністерства освіти і науки
 «Це просто зразок як треба працювати з молоддю. Просто вражає ці біля тисячі молодих людей. Це увага з боку обласної адміністрації, з боку актива, політичної і взагалі громадськості Полтавщини. Це сьогодні просто подія дня і подія тижня на Полтавщині саме цей захід.»

У складі журі конкурсу 112 кращих викладачів та науковців регіону. Вони оцінюють роботи учнів у точних та гуманітарних науках.

Олена Харченко, директорка Департаменту освіти і науки ОДА
 «Кожна дитина має свої здобутки і кожна дитина обирає свій шлях. Хтось обирає наукові дисципліни математичного напрямку, хтось природничого, хтось, можливо, філологічного. Але участь кожної дитини саме у конкурсі-захисті науково-дослідницької роботи сприяє тому, що дитина дотична уже до науки.»

Захист конкурсних наукових робіт учасників 2 етапу МАН проводять у 42-х секціях. Вони проходять у ПолтНТУ імені Кондратюка, ПНПУ імені Короленка. А також по декілька секцій у аграрній та медичній стоматологічній академіях.

Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА
 «Для того, щоб розвивалась Україна, для того, щоб розвивалась Полтавська область, нам треба давати все найкраще нашій молоді, щоб вона залишалась, щоб вони бачили перспективи розвитку. Сьогоднішній захід цьому підтвердження.»

Мета МАН - пошук, відбір, розвиток і підтримка творчих, здібних та обдарованих учнів. А також підготовка їх до подальшої наукової діяльності та сприяння визначенню майбутньої професії.