Програма «Життя міста»

У розділі: 20156 відео | АрхівRSS
У Полтаві презентували виставку Української Гельсінської групи
485

У Полтаві презентували виставку Української Гельсінської групи

До Полтави завітали ветерани Гельсінської групи,яка була заснована 9 листопада 1976 року. Метою візиту стала презентація виставки,яка присвячена діячам українського правозахисного руху. В експозиції використані архівні матеріали Київського музею шістдесятництва.

Олена Лозинська директорка Музею шістдесятництва-філії Музею історії м. Києва
«Це архіви генерала Григоренка,і архівні і світличні-це основа тих експонатів,які на цій виставці представлені. Це закордонне представництво Української Гельсінської групи. Виставк вийшла досить велика і обємна-21 друкований стенд»

Усі учасники Гельсінської групи-добровольці,які активно боролися за права людини із радянською владою. Бути представником Гельсінського руху-означало за власним бажанням підписатися на смерть-говорять колишні політв’язні. Пан Олекса Різник прямо у в’язничній камері написав вірш,у якому висловив всю любов до України.

Олекса Різник заступник голови Одеської обласної організації Всеукраїнського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих

«Чи ж є любов моя злочинна? Так! Так! Злочинна є,товчуть!
Мою любов до України антирадянщиною звуть

«У Одесі мене двічі арештовували. Перший раз у 1959 році за листівку,які ми поширили по Кіровограду і по Одесі,дали нам півтора року. Через 12 років мене арештовують знову.»

Пані Орина Сокульська поділилася,що її чоловік був дисидентом і також брав участь у гельсінському русі.

Орина Сокульська голова ГО «Всеукраїнське товариство політичних в’язнів і репресованих.»

«Я одна з тих родин,як переживала,яка допомагала пройти нелегкий шлях нашим чоловікам,нашим братам,нашим друзям у вязненні.»

Завдяки самовідданій боротьбі гельсінського руху у громадській свідомості поступово стверджувалася думка-Україна маю стати Незалежною,і кожна людина,яка в ній живе має на свободу слова та на право вибору-переконалися учасники заходу.