Програма «Життя міста»

У розділі: 15613 відео | АрхівRSS
До Полтави повернулася журналістка і правозахисниця Людмила Волошина
609

До Полтави повернулася журналістка і правозахисниця Людмила Волошина

Кілька тижнів тому відому журналістку і правозахисницю Людмилу Волошину затримали в Казахстані тамтешні працівники Комітету національної безпеки. До цієї країни полтавка прибула як спостерігач Італійської федерації з прав людини ФІДУ. Напередодні арешту волонтерка разом з фотографом земляком Валерієм Явтушенком була присутня на суді над казахською громадською активісткою Айгюль Акбердієвою.

ЛЮДМИЛА ВОЛОШИНА, правозахисниця
" Її чоловіка попередньо засуджено на три роки ув»язнення через висловлювання у соцмережах.І так само зараз їй світить 5 років ув»язнення.Зараз на неї приготували апеляційну скаргу - прокуратура підготувала.І оскільки ми були свідками винесення їй виправдовувального вироку і тиску через це на суддів, які виносили цей вирок, і на голову суду, де її було виправдано.І нам вдалося зафіксувати факт цього тиску на суддю, я думаю через це ми зазнали переслідування, прослуховувань і депортації."

Представники місії затримання Людмили Волошиної пов»язують також зі справою казахського судді Маліка Кенжалієва, який розповів їй про те, що його звільнили з посади та тиснуть на нього через вирок, який був незручний для влади Казахстану. Волонтерка встигла до арешту опублікувати все це на своїй сторінці у фейсбуці, вписати у звіт та передати відео для Італійської федерації з прав людини ФІДУ. За це довелося поплатитися тимчасовим ув»язненням.

ЛЮДМИЛА ВОЛОШИНА, правозахисниця
" Нас викрали двічі. Перший раз з прес-конференції голови суду Актауського разом з усіма громадянами, з представниками преси і самим суддею. А вдруге викрали із Астани прямо з номеру готелю, а Валерія нашого фотографа із автомобіля його адвоката, адвоката, якого знайшла ФІДУ. "

У поліції Астани службі Консульства України повідомили, що по відношенню до Волошиної складено адмінпротокол за порушення законодавства у сфері міграції. Справу передано до суду. А через кілька днів її депортували.

ЛЮДМИЛА ВОЛОШИНА, право захисниця
" Нас звинуватили в тому, що ми у внутрішній системі «Беркут» - там є така сиетам в аеропортах при проходженні паспортного контролю Нас звинуватили в тому, що їхній співробітник щось неправильно заповнив.Хоча наші міграційні картки були заповнені правильно.Ми не тільки вказали, що це ділова місія, ми написали, що це моніторингова місія з прав людини."

Хоча всі хвилювання залишились в минулому, Людмила Волошина досі не може оговтатися від недемократичних дій влади і правоохоронців в Казахстані. Рішення суду про депортацію вже оскаржують адвокати правозахисників.