Програма «Життя міста»

У розділі: 20156 відео | АрхівRSS
Виставка книжкового екслібриса «Шевченкіана» відкрилась у музеї Котляревського.
263

Виставка книжкового екслібриса «Шевченкіана» відкрилась у музеї Котляревського.

Виставка книжкового екслібриса «Шевченкіана» відкрилась у музеї Котляревського. Це книжкові знаки у вигляді мініатюрного графічного зображення. Там обов’язково зазначається ім'я автора книги. Екслібрис вважається витвором художнього та графічного мистецтва.

Олексій Петренко, організатор виставки, видавець, колекціонер
 «Дослівно «із книг». Має історію дуже давню. Ще в давні часи, коли були фараони. Були екслібриси у вигляді глиняних табличок, де було написано чиї це предмети. Сувої там, папірус. Якщо уже наш край зв’язувати з екслібрисом, можна зв’язати його з ім'ям Самійла Величка.»

Автор цих книжкових екслібрисів – Борис Романов. Родом з Луганщини. Він не зміг прийти на відкриття виставки за станом здоров'я, - говорять організатори.

Олексій Петренко, організатор виставки, видавець, колекціонер
«У нього був зразу об'єм якийсь, але останні 5-10 років він вирішив для себе кожного року виготовляти новий, свіжий екслібрис.»
«Це друкований екслібрис, мала графіка, майже всі художники графіки працюють у цій техніці.»

Виставку присвятили 205-річниці з дня народження Шевченка. Відвідувач Леонід говорить, - враження від побаченого яскраві.

Леонід Колесніков, відвідувач
 «Работы поражают ювелирной тщательностью, совершенством композиционным. Красивый серый, черный цвет, несомненная виртуозность техники.»

На виставці всього представили 46 робіт «Шевченкіани». Одну з них автор подарував музею Котляревського.