Програма «Життя міста»

У розділі: 20112 відео | АрхівRSS
З березня розпочалась виплата житлових субсидій у грошовій формі
455

З березня розпочалась виплата житлових субсидій у грошовій формі

У березні розпочалась виплата субсидій готівкою громадянам, яким допомога призначена у 2018 році. Першими «живі» кошти для оплати комунальних рахунків отримали пенсіонери. Нині в області 135 тисяч літніх людей одержують субсидію. Для цього з державного бюджету виділено 232 мільйони гривень,- розповіли в Пенсійному фонді.

ВОЛОДИМИР НОСЕНКО, перший заступник начальника ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області
" Спосіб виплати субсидій залежить від того, яким чином виплачується пенсія. Якщо пенсіонер отримує свою пенсію через банк, то і субсидія буде зарахована на картковий рахунок у відповідному банку двома платежами: спочатку вранці буде зарахована сума субсидії, а в другій половині дня надійде зарахування пенсії."

Якщо людина отримує пенсію через пошту , то виплата буде проведена одночасно, але за двома відомостями.В одній - вказано розмір пенсії за березень, в іншій - субсидія у готівковій формі за лютий,- пояснює фахівець.

ВОЛОДИМИР НОСЕНКО, перший заступник начальника ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області
" Особливості є по пенсіонерах силових структур, які отримують свою пенсію через пошту.В даному випадку якщо людина отримує військову пенсію, то субсидія їй буде виплачена не листоношею, а надійде на відповідний рахунок в Ощадбанку.Оскільки саме Ощадбанк уповноважений законодавством на виплату пенсій військовим пенсіонерам."

Решта 95 тисяч мешканців області, які ще не досягли пенсійного віку, можуть отримати монетизовану субсидію з 12 березня у будь-якому відділенні Ощадбанку. Потрібен лише паспорт та ідентифікаційний код.Немає жодної прив»язки до місця реєстрації громадянина, якому призначено державну допомогу для оплати комунальних платежів,- зауважили фахівці. У березні субсидія надійде грошовим переказом «Швидка копійка», у квітні вже на картку, яку банк одразу видасть під час березневого візиту в установу.

АНДРІЙ КАРКАЧ, начальник управління соціального захисту населення Подільської районної у м.Полтава ради
" Особливість використання цих рахунків є те, що Ощадбанк, згідно з реєстрами, самостійно буде виплачувати ці кошти на особові рахунки одержувачів субсидій в комунальних організаціях.  Головне,щоб громадяни не утворили заборгованість за спожиті енергоресурси на кінець опалювального періоду.В цьому разі, якщо немає боргів, ніхто відмінять субсидію не буде."

З березня таке поняття, як обов»язковий платіж скасовується. Субсидіанти отримуватимуть всю суму допомоги на руки і мають самостійно розрахуватися за спожиті у лютому газ, електроенергію, воду та тепло. Монетизована субсидія, яка залишиться після оплати комуналки, може бути використана на власний розсуд домогосподарства,- наголошують фахівці.