Програма «Життя міста»

У розділі: 20156 відео | АрхівRSS
Кір в Україні, в тому числі й на Полтавщині, не відступає
571

Кір в Україні, в тому числі й на Полтавщині, не відступає

Головний лікар обласної інфекційної лікарні Наталія Свириденко пригадує, як кілька років тому батьки двох дітей категорично відмовились від щеплення проти кору. А нещодавно у матері виявили це захворювання і вона захвилювалась, чи не передасться воно дітям? Але лікарі гарантій дати не можуть, адже малеча не ізольована від контактів з хворою. І такі випадки не поодинокі. Тільки за останній тиждень цей небезпечний вірус підхопили 30 полтавців,- констатує тривожний факт пані Наталія.

НАТАЛІЯ СВИРИДЕНКО, головний лікар Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні
" Ситуация по заболеванию корью она не останавливается, к сожалению, она продолжается и заболеваемость увеличивается. Например, за несколько месяцев этого года на данный момент в области заболело чуть больше 200 человек.Что касается нашей больницы, то у нас каждые сутки от 12 до 16 человек пока в сутки больных корью есть.В основном это взрослые."

Найбільше ризикують підхопити інфекцію ті діти або дорослі, які не мають щеплення проти кору,- зауважує фахівець.

НАТАЛІЯ СВИРИДЕНКО, головний лікар Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні
" Получен доступ достаточно к харошим вакцинам в Украине.Это вакцины бельгийского производства, гипоаллергены, не вызывают побочных эффектов, поэтому не стоит совершенно бояться прививаться ею. Кроме того есть вакцины производства США, они тоже доступны."

Нині,- говорять фахівці, в області 95 відсотків дітей мають щеплення проти кору. Гірше ситуація з дорослими. Вони фактично не звертають увагу на вакцинацію, поки не підхоплятьть вірус. Ця інфекція небезпечна ще й тим, що людина може на початковій стадії навіть не запідозрити її симтоми.

НАТАЛІЯ ГЕРАЩЕНКО, лікар-інфекціоніст
" Є інкубаційний період, коли вірус потрапляє в організм, але ще ніякої симптоматики немає.Потім появляється катаральний період, який характеризується високою температурою, закладеністю носа, сухим нав»язливим кашлем, кон».юнктивітом.Потім починається період висипань."

Фахівці нагадують, що вакцинуватись за календарем щеплень можуть безкоштовно усі діти до 18 років, а також дорослі з груп ризику - військові, учасники ООС, студенти, освітяни і медики.