Програма «Життя міста»

У розділі: 20050 відео | АрхівRSS
22 березня у всьому світі відзначають Міжнародний день води
491

22 березня у всьому світі відзначають Міжнародний день води

22 березня - Міжнародний день води. Згідно зі статистикою, українці споживають в середньому її 350 літрів щодоби. Майже 300 населених пунктів в нашій державі отримують неякісну воду. Та цей тривожний факт не стосується Полтави,- запевняють фахівці.

ЛІАНА КОЗМЕЙЧУК, прес-секретар КП «Полтававодоканал»
" Вода в Полтаві дуже якісна, дуже чиста, полтавцям в цьому відношенні дуже пощастило. Воду завжди необхідно любити, поважати і вона віддячить тим самим."

В день свята регіональний офіс водних ресурсів провів конференцію «Вода для всіх». Його фахівці проводять моніторинг та екологічну оцінку водних ресурсів Полтавської області. Одержані результати змушують задуматись кожного громадянина: чи економно ми витрачаєм питну воду. Адже в тому ж багатому Кувейті одна людина може спожити не більше 10 кубічних метрів води на добу.

ІГОР ЕРЕНБУРГ, керівник регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області
" Ми всі звикли, що кран відкрив - вода тече, прийшов до річки - там є вода.Але коли підходиш до цього питання більш глибоко,то розумієш, яка величезна у нас з вами є проблема.Тому що наша Полтавська область займає 11 місце по кількості водних об»єктів в Україні."

За словами фахівців, чимало очисних споруд перевантажені і працюють неефективно, внаслідок чого з року в рік погіршується санітарний стан річок та водойм, цілий ряд яких є джерелом питної води.

ВОЛОДИМИР КИРИЛЕНКО, заступник керівника регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області
" Прибережні захисні смуги навколо водойм по Водному кодексу, по Земельному законодавству, вони мають обмеження у використанні, в активному господарському використанні.Це не можна там розорювання проводить, розміщать будівлі капітальні, крім лінійних споруд,табори для утримання худоби, мийки машин - всякого такого характеру.Залуження, сінокосіння, випас - отаке діло - це все в органах самоврядування має буть."

На планеті сьогодні забруднено близько 12 тисяч мільярдів метрів води, що можна порівняти з об»ємом десяти найбільших річок світу. Тому кожен з нас повинен зробити добру справу для збереження, охорони та відтворення водних ресурсів,- зазначалось на конференції.