Програма «Життя міста»

У розділі: 20112 відео | АрхівRSS
З нагоди відзначення 210-ї річниці від дня народження Миколи Гоголя у Полтаві відбулись урочисті заходи.
795

З нагоди відзначення 210-ї річниці від дня народження Миколи Гоголя у Полтаві відбулись урочисті заходи.

1 квітня у Полтаві широко відзначили 210-у річницю від дня народження Миколи Васильовича Гоголя. Сотні мешканців обласного центру зібрались біля підніжжя пам»ятника великому письменнику. Спочатку зразковий хореографічний колектив «Соколики» виконав хореографічну композицію «Сорочинський ярмарок», а потім вдячні полтавці поклали квіти до підніжжя пам»ятника видатному земляку.

ЛЮДМИЛА БОЙЧЕНКО, заступник Полтавського міського голови з питань діяльності виконавчих органів
" Сучасний Гоголь, мені здається, буде сучасним завжди.Тому що ті питання, які він порушував у 19 столітті у своїх творах, живі і актуальні сьогодні.Коли Гоголя запитували, ким він себе вважає - письменником російським чи українським, Гоголь завжди говорив: прошу в равній мірі мене вважати як великоросом, так я малоросіянином.Гоголь дуже любив свою Полтавщину, але вимушений був писати російською мовою.Твори його живі і будуть жити."

ЛАРИСА СЕМЕНЯГА, директор Полтавського міського будинку культури
" Я взагалі вважаю Гоголя душею нашого народу.І для мене особисто Гоголь, мову Полтави, мову полтавців так вміло і так талановито вклав у свої твори.Тому я вважаю, що кожен полтавець розмовляє в творі Гоголя своєю мовою.Це дуже важливо.2

Цього ж дня у Полтавській галереї мистецтв відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів щорічної міської премії імені Миколи Гоголя, а також переможців міського конкурсу з образотворчого мистецтва «Яскрава Гоголівська палітра». Голова журі Людмила Бойченко говорить, що менше чотирьох балів за п»ятибальною системою нікому з учасників не поставили, адже всі роботи виконані на високому рівні. Особливо її вразив учасник, який навіть написав продовження повісті «Ревізор».

ЛЮДМИЛА БОЙЧЕНКО, заступник Полтавського міського голови з питань діяльності виконавчих органів
" Традиційна Гоголівська премія в Полтаві відзначається з 2009 року.Вона була введена для того, щоб популяризувати творчість Гоголя в житті наших полтавців.І сказати про те, що Гоголь живий і його твори будуть жити завжди."

На конкурс школярі та студенти різних вікових категорій представили 39 робіт, різних за жанром. Це і есе, і п»єси, і вірші. Кожен з них цінує творчість Гоголя і пишається талановитим земляком.

АНАСТАСІЯ ПУГАЧОВА, 9 років
"Я виконала ось цю роботу, вона називається «Пацюк та вареники».Я читала декілька творів Миколи Васильовича Гоголя. Мені подобається, що він у своїх творах реальні події переплітає з містикою."

АНАСТАСІЯ ЛЕЩЕНКО, учениця 8 класу
"Я представила роботу - твір по мотивам твору М.В.ГоголяСаме цей твір я обрала тому, що на мою думку, тісно переплітається з нашими реаліями, дуже багато пройшло століття, а ці всі події вони повторюються, це саме про людську суть , про людські душі. Мені дуже імпонує така творчість."

Всі лауреати премії імені Миколи Гоголя нагороджені почесними грамотами Полтавського міськвиконкому та грошовими винагородами в розмірі від 400 до півтори тисячі гривень.