Програма «Життя міста»

У розділі: 20156 відео | АрхівRSS
Полтавщина відзначає 210 років від дня народження великого земляка, письменника М. Гоголя.
678

Полтавщина відзначає 210 років від дня народження великого земляка, письменника М. Гоголя.

«Вітаємо Вас на гоголівській землі»
Щорічний фестиваль «В гостях у Гоголя» стартував! Але цього року він особливий. До 210 річниці від дня народження письменника в селі Гоголеве відкрили культурний центр імені українського генія. Заклад налічує кімнати для засідань, прийому міжнародних делегацій, а також велику актову залу.

Ірина Волошина-заступник директора національного музея-заповідника М.В. Гоголя
«Взагалі Гоголівський культурний центр це колишній сільський будинок культури» «Довгий час будівля знаходилась на балансі сільради ітільки минулого року було прийняте рішення про передачу цього об*єкту на баланс музею»

На території центру - родовий маєток Гоголів. В ньму письменник провів своє дитинство, а неподалік стоїть флігель із його робочим кабінетом.

«А, власне, це і є кімната Миколи Васильовича Гоголя, сюди він приїздив, коли сумував за рідними або ж хотів побути сам-на-сам із своїми думками, за цим столом він створював свої Всесвітньовідомі твори, доречи факт з історії-писав поет стоячи, а ось ці книжки він читав самотніми вечорами, запалюючи свічку»

В будиночку, можна, навіть, познайомитись і з мамою Миколи Васильовича Гоголя.

Катерина Чернова-головний зберігач фондів
«Вы знаете, Николаша теплолюбивый был, а в нашем климате он постоянно мерз, а вот, например, в Италии ему было хорошо, он называл ее своей второй родиной, он такие восторженные письма писал»«Наученные толкуют, что душа Николаши и до сих пор, а я не верю, его душа здесь»

Комплекс вважається перлиною туристичного потенціалу Полтавського краю. Лише за минулий рік заклад відвідало майже 14 тисяч людей з різних куточків світу. А сам музей-заповідник налічує 12 тисяч експонатів.

«Невідомий факт з історії, Микола Васильович був невисокого зросту, а здавався він важчим, через взуття на підборах та циліндр, доказом його невисокої статури є і ось цей жилет»

Побачити Батьківщину Гоголя зібрались гості з різних куточків світу. Символічним став і приїзд голови Об*єднання українців у Вроцлаві Ігоря Саламона. Говорить, письменник товаришував з польським драматургом Адамом Міцкевичем, та навіть вивчав його мову, аби читати твори в оригіналі.

Ігор Саламон-голова Об*єднання українців у м. Вроцлав
«Поляки знають Гоголя, але тільки як російського письменника, їм треба пояснювати, що він не росіянин, що він писав не тільки «Ревізора», але також і «Вечора на Хуторі близь Диканьки» і ми це робимо, свідомість їх досить мала»

В рамках фестивалю для гостей комплексу провели театралізоване дійство по уривкам відомих творів поета.